Informacje

OŚWIĘCIM. Finlandia. Kajakiem i pieszo po Krainie Tysiąca Jezior

26 marca 2024 roku o godzinie 18:00 w Oświęcimskim Centrum Kultury odbędzie się sześćdziesiąte pierwsze z cyklicznych „Spotkań przy globusie” . Tym razem będziemy gościć Wiolettę Maroszek z prelekcją „Finlandia. Kajakiem i pieszo po Krainie Tysiąca Jezior”.

Finlandia – ojczyzna świętego Mikołaja, Muminków i sauny. Choć mniej znana od swych skandynawskich sąsiadek, zachwyca czystą, dziewiczą przyrodą, jest krajem tysiąca jezior i ciągnących się po horyzont lasów. Plan na poznanie Suomi był więc prosty: odkryjemy ją z perspektywy kajaka, zanurzając wiosło w wodach parku narodowego Kolovesi i przemierzymy podczas plecakowej wędrówki słynnym Szlakiem Niedźwiedzia na pograniczu Laponii i Ostrobotni Północnej.

Zapraszam na opowieść o jesiennej przygodzie w Finlandii.

Wioletta Maroszek – pasjonatka wędrówek, ciągle zachwycona światem. Podróże, góry, kajaki, żagle, biegówki oraz rower – każdy sposób jest dla niej dobry, by poznawać, odkrywać i być w drodze. Przez 16 miesięcy podróżowała rowerem po Azji blisko ludzi, ich codziennego życia i natury. Zwolenniczka wyjazdów niskobudżetowych, zwiedziła 60 krajów i ciągle ma apetyt na więcej.

wstęp wolny

Poprzedni artykułNastępny artykuł

1 komentarz

Send this to a friend