Informacje

POWIAT. Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

W dniach od 21 do 28 lutego 2020 osoby, które przyjdą do Sądu,  Prokuratury, Ośrodków Pomocy Społecznej oraz innych instytucji pomagających osobom pokrzywdzonym przestępstwem, w ramach  specjalnego dyżuru specjalistów będą mogły uzyskać potrzebne informacje oraz konkretne porady.

Idea tego wyjątkowego tygodnia związana jest z Międzynarodowym Dniem Ofiar Przestępstw, który przypada na dzień  22 lutego, i ma na celu zwrócenie uwagi na potrzeby oraz prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem. Akcji patronuje Ministerstwo Sprawiedliwości.

Do oświęcimskiej komendy Policji oraz komisariatów Policji w Brzeszczach, Chełmku, Kętach i Zatorze, osoby pokrzywdzone przestępstwem o informacje mogą się zwrócić każdego dnia. Osoby chcące zasięgnąć porady mogą kontaktować się z policjantami osobiście przychodząc do wybranej jednostki Policji lub też bezpośrednio  ze swoim dzielnicowym.

Przypominamy również, że osoby pokrzywdzone przestępstwem w celu uzyskania wsparcia i pomocy przez cały rok mogą kontaktować się z instytucjami,  które udzielają różnego rodzaju wsparcia oraz  pomocy finansowej Funduszu Sprawiedliwości – Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

W ramach Funduszu Sprawiedliwości osoba pokrzywdzona przestępstwem może uzyskać:
pomoc prawną;
– wsparcie psychologiczne;
– wsparcie tłumacza i tłumacza języka migowego;
pomoc materialną;
– pokrycie kosztów świadczeń zdrowotnych, rehabilitacji oraz związanych z edukacją i aktywizacją zawodową;
– pomoc w sfinansowaniu przejściowych problemów związanych ze zobowiązaniami czynszowymi;

https://www.funduszsprawiedliwosci.gov.pl/pl/

Lista organizacji udzielających różnego rodzaju wsparcia oraz  pomocy dostępna jest pod adresem: https://www.funduszsprawiedliwosci.gov.pl/pl/znajdz-osrodek-pomocy/

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend