Kultura

POWIAT. Twarze miasta – oblicza pamięci

W Międzynarodowym Domu Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu uroczyście otwarto wystawę „Twarze miasta – oblicza pamięci”. Prace młodych fotografików podziwiała na wernisażu m.in. Teresa Jankowska, członkini Zarządu Powiatu w Oświęcimiu i prof. dr hab. Witold Jacyków, który prowadził warsztaty fotograficzne w ramach seminarium.

Ekspozycja w MDSM jest efektem polsko-niemieckiego seminarium fotograficznego dla młodzieży, w którym wzięli udział m.in. uczniowie powiatowych placówek oświatowych – Karolina Kajdas i Oliwia Racięcka (obie z PZ 4 w Oświęcimiu), Małgorzata Filip i Małgorzata Tabor (obie z PZ 9 w Kętach) oraz Maria Siwiec (LO im. S. Konarskiego w Oświęcimiu).

Tematem przewodnim seminarium był Oświęcim, miasto funkcjonujące na styku przeszłości i teraźniejszości. Uczestnicy podjęli próbę odkrycia twarzy miasta i obliczy pamięci, konfrontując się z samym miejscem i zagłębiając się w tajniki sztuki fotograficznej.

Organizatorami seminarium byli: Międzynarodowy Dom Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu/Auschwitz, Międzynarodowy Komitet Oświęcimski – we współpracy z Starostwem Powiatowym w Dachau i Oświęcimiu – oraz Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau.

Wystawę w Domu Ciszy MDSM można oglądać do końca kwietnia br.

Źródło: powiat oświęcimski / Fot. BL

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend