Informacje

POWIAT. Trwa akcja „Boże Narodzenie 2019”

W dniach od 24 do 29 grudnia  2019 , policjanci realizują działania prewencyjne pn. „Boże Narodzenie 2019”. Wzmożone policyjne działania mają na celu dbanie o bezpieczeństwo w ruchu drogowym oraz ład i porządek publiczny na terenie powiatu oświęcimskiego.

W ciągu trzech świątecznych policjanci przeprowadzili łącznie 125 różnego rodzaju interwencji, wykonywali czynności na miejscu jednego wypadku drogowego, do którego doszło w Brzeszczach, w wyniku którego złamania nogi doznał kierowca.  Ponadto policjanci uczestniczyli w czynnościach związanych z 20 kolizjami drogowymi.

W efekcie wzmożonej służby na terenie powiatu oświęcimskiego w okresie świątecznym, policjanci podczas kontroli w ruchu drogowym zatrzymali prawa jazdy pięciu piratom drogowym za przekroczenie prędkości o powyżej 50 km/h.

W dniu 24 grudnia 2019 policjanci z oświęcimskiej drogówki pilnowali bezpieczeństwa na terenie gminy Kęty. Tuż po godzinie 11.00 w Bulowicach na ulicy Bielskiej zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki VW Golf, którego kierowca jechał z prędkością 131 km/h przy dozwolonej 50km/h. Jak się okazało za kierownicą auta siedział 21 – letni mieszkaniec powiatu wadowickiego.

Natomiast w Boże Narodzenie prawo jazdy za nadmierną prędkość prawo jazdy straciło aż czterech kierowców.  Tuż po godzinie 08.00 na ulicy Centralnej w Łowiczkach policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Audi, którego kierowca jechał z prędkością 95 km/h przy dozwolonej 40km/h. Jak się okazało za kierownicą auta siedział 21 –letni mieszkaniec gminy Zator.

Godzinę później na ulicy Mickiewicza w Kętach policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Audi, którego kierowca jechał z prędkością 110 km/h przy dozwolonej 50km/h. Za kierownicą auta siedział 59 – letni mieszkaniec Sosnowca.

O godzinie 10.00 w Bulowicach na ulicy Krakowskiej mundurowi zatrzymali prawo jazdy 31 – letniemu mieszkańcowi Katowic, który samochodem marki Mazda, jechał z prędkością 111km/h przy dozwolonej 50km/h.

Tuż przed godziną 11.00  również w Kętach na ulicy Mickiewicza funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Audi, którego kierowca jechał z prędkością 104 km/h przy dozwolonej 50km/h. Za kierownicą auta siedział 37 – letni mieszkaniec Cieszyna.

Za popełnione wykroczenia w ruchu drogowym policjanci nałożyli na kierujących mandaty i punkty karne, a także zatrzymali piratom drogowym prawa jazdy, które będą mogli odzyskać dopiero za trzy miesiące.

Przypominamy kierowcom, że nadmierna prędkość często staje się przyczyną zdarzeń drogowych. Dlatego warto zdjąć nogę z gazu, dostosować prędkość do obowiązujących przepisów oraz warunków drogowych i w ten sposób bezpiecznie dotrzeć do celu.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend