Biznes, Informacje, Wideo

POWIAT. Szpital z przewiązkami. Komfort dla pacjentów, oszczędność czasu dla personelu

Pacjenci i personel medyczny cieszą się z oddania do użytku przewiązek w Szpitalu Powiatowym w Oświęcimiu. Chorzy są przewożeni w komfortowych warunkach na badania wykonywane w połączonych przewiązkami obiektach lecznicy. Ta długo oczekiwana inwestycja pochłonęła 6 mln zł. Powiat Oświęcimski wydatkował na ten cel z budżetu 2 mln zł. Pozostałą kwotę wyłożył szpital ze środków własnych i posiłkując się kredytem.

– Co się zmienia? Zmienia się dużo. Przede wszystkim zmienia się ruch komunikacyjny w naszym szpitalu. Zmienia się komfort transportu pacjenta, zmienia się wszystko. Nie musimy wychodzić na zewnątrz, żeby pacjent mógł być przetransportowany do szybkiej diagnostyki – powiedział Edward Piechulek, dyrektor Szpitala Powiatowego w Oświęcimiu.

Wicestarosta Paweł Kobielusz podkreślił, że szpital w Oświęcimiu jest sukcesywnie modernizowany, w czym także ogromna zasługa Powiatu Oświęcimskiego, który nie szczędzi grosza na poprawę warunków leczenia i doposażenie lecznicy w nowoczesny sprzęt.

Ciekawostką związaną z uroczystym otwarciem przewiązek, które nastąpiło 27 sierpnia br. jest to, że użyto tej samej wstęgi, którą już raz przecięto – w 1965 roku – podczas otwarcia wówczas nowo powstałej oświęcimskiej lecznicy.

Zapraszamy do obejrzenia relacji filmowej z uroczystego oddania do użytku szpitalnych przewiązek.

art. zlecony

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend