Informacje

POWIAT. Szpital w Oświęcimiu zakończył rok z niewielkim zyskiem

Rada Powiatu w Oświęcimiu na sesji w dniu 23 czerwca br. zatwierdziła roczne sprawozdanie finansowe Zespołu Opieki Zdrowotnej w Oświęcimiu za 2020 r. Mimo zawirowań związanych z pandemią koronawirusa, powiatowa placówka osiągnęła w tym okresie przeszło 80-tysięczny zysk.

W tym okresie szpital pozyskał w formie darowizn i dotacji m.in. ponad 3 mln zł od Powiatu Oświęcimskiego oraz przeszło 2 mln zł z Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej. Łącznie w 2020 r. placówka otrzymała w formie dotacji i darowizn ponad 11,6 mln zł.

– ZOZ w Oświęcimiu nie posiada zobowiązań wymagalnych, co oznacza, że wszystkie płatności są dokonywane w wymaganych terminach – podkreślił dyrektor Edward Piechulek, dziękując wszystkim, w pierwszym rzędzie Zarządowi Powiatu w Oświęcimiu za pomoc i zaangażowanie dla powiatowej placówki w tym jakże trudnym roku.

Wyjątkowo ciepłe słowa dyrektor skierował do personelu placówki.

Radni rządzącej koalicji pochwalili szefa powiatowej lecznicy za dobre zarządzanie placówką w tym niespokojnym czasie.

– Gratuluję całej załodze oświęcimskiego ZOZ-u na czele z dyrektorem Piechulkiem. (…) W tym bardzo trudnym okresie gratuluję osiągniętej sytuacji finansowejCieszy nas nie tylko dodatni wynik finansowy, bo on daje komfort pracy, ale także to, że państwa działania podjęte w tym okresie sprostały wyzwaniom tego trudnego roku  – powiedział przewodniczący Rady Powiatu w Oświęcimiu Kazimierz Homa.

W toku dyskusji nad sprawozdaniem radni opozycji wskazywali na potencjalne problemy prawne związane z utworzeniem przez dyrekcje placówki rezerwy covidowej na ewentualne roszczenia ze strony personelu zaangażowanego w różnym zakresie w pomoc pacjentom zakażonych koronawirusem.

Ostatecznie za przyjęciem sprawozdania zagłosowało 15 radnych rządzącej koalicji (wszyscy obecni na sesji). Siedmiu rajców opozycji głosowało przeciw, a dwóch się wstrzymało.

źródło: powiat oświęcimski

Poprzedni artykułNastępny artykuł

6 komentarzy

 1. ,,Prywatyzować”…hm ..Wszystko jest piękne i ładne do póki jesteś młody i masz dobrze płatną pracę wraz z zoną ,ale powiedz to samotnej emerytce z 1400 zł emerytury której niejednokrotnie nie stać nawet na wykup leków.Moim zdaniem twoje składki na zdrowie powinny być na twojej osobistej karcie którą po prostu byś płacił po każdej wizycie u lekarza. Poważne i drogie operację z podatku

 2. Tylko prywatnie. Szybkie terminy ,lepsi lekarze, całkiem inna obsługa. Przede wszystkim celne diagnozy które powodują ze wydaje pieniądze tylko raz na lekarza i raz na leki a nie 0 zł na lekarza i 500 zł na niedziałające i niedobrane leki .
  Pisze to z autopsji. Chodzę z dziećmi prywatnie i zmiana jest kolosalna również w portfelu Polecam z tego miejsca dr Siergieja.
  Są komercyjne (mniejsza o nazwę) usługi medyczne dla calych rodzin wlacznie ze szpitalami i w przeciągu kilku lat podliczając koszty jestem zdecydowanie do przodu i na kasie i na czasie i na zdrowiu przede wszystkim.
  Czekanie kilka tygodni na nfz-owy usg czy kilka miesiecy na rezonans a potem konsultacja z lekarzem ktory ma cie gleboko w d… to sorry ale na szczescie mam za sobą.
  Tylko prywatyzować!!!Im tego wiecej tym będą tańsze.Zacznie sie konkretna walka o klienta i to klient bedzie panem sytuacji a nie humory pani z recepcji czy pana doktora wstawionego na sztuke zeby tylko był.

 3. Nie wiedział ale widziałem w reportażu tvvn uwaga ordynarne zachowanie dyrektora wobec dziennikarzy którzy chcieli wyjaśnić sprawę o nieudzielenie pomocy przez ZRM.Rada powiatu za takie zachowanie powinnago ukarać

 4. W Krakowie leczą się też w ramach NFZ mieszkańcy powiatu oświęcimskiego m.in. w wyspecjalizowanych szpitalach uniwersyteckich . Na ochronę zdrowia muszą być przeznaczane większe środki z budżetu państwa , są możliwości poprzez oszczędności na tzw. telewizji publicznej i innej propagandzie rządowej , IPN-ie , dotacjach dla ojca dyrektora , wynagrodzeniach zarządów w spółkach skarbu państwa ,kosztów ochrony miejsc zamieszkania niektórych prezesów , itd.

 5. Nie wiedziałem ze szpital powiatowy to instytucja która ma w statusie i założeniach generowanie zysków?sądziłem że chodzi raczej o jak najmniejsze straty…..ale OK skoro tak

Send this to a friend