Informacje, Wideo

POWIAT. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy rośnie w oczach

Zapraszamy do obejrzenia relacji filmowej z odbioru technicznego II etapu budowy nowej siedziby Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Oświęcimiu. To kluczowa inwestycja Powiatu Oświęcimskiego, dzięki której już teraz niepełnosprawne dzieci i młodzież mogą się uczyć i rehabilitować w komfortowych warunkach na miarę XXI wieku. W odbiorze zadania Zarząd Powiatu w Oświęcimiu reprezentowali: wicestarosta Paweł Kobielusz, etatowa członkini zarządu Teresa Jankowska i członek tego gremium Jerzy Mieszczak.

W ramach II etapu zadania powstały: stołówka z kuchnią dla całego kompleksu, główna świetlica oraz pomieszczenia administracyjne szkoły podstawowej, strefa z pomieszczeniami przeznaczonymi na terapię i rehabilitację najmłodszych dzieci, wydzielona strefa z pomieszczeniami do terapii i rehabilitacji dzieci autystycznych i dzieci z głębokim stopniem niepełnosprawności, internat, pomieszczenia do hydroterapii. Ta część inwestycji pochłonęła ponad 20 mln zł.

– Jesienią tego roku chcemy przystąpić do realizacji III etapu – nie kryje wicestarosta Paweł Kobielusz.

W ramach ostatniego etapu prac zostanie rozbudowany budynek obecnego internatu i szkoły podstawowej, gdzie znajdą się ośmio- i szesnastoosobowe klasopracownie. Od strony Szkoły Podstawowej nr 5 powstanie wielofunkcyjne boisko z nawierzchnią poliuretanową. Natomiast w miejscu parterowego budynku „wyrośnie” sala gimnastyczna z prawdziwego zdarzenia, czego zabrakło w pierwotnych założeniach poprzedniego zarządu powiatu, a o co od początku zabiegał obecny zarząd powiatu.

Łączny, szacowany koszt trzech etapów SOSW przekracza 56 mln zł. Zakończenie inwestycji, której finansowanie spoczywa na barkach Powiatu Oświęcimskiego planowane jest w 2023 roku.

art. zlecony

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend