Informacje

POWIAT. Szczepionki dla wszystkich roczników powyżej 18 roku życia

Jak poinformował dzisiaj minister Michał Dworczyk do tej pory wykonano 9 mln szczepień. Ten proces z uwagi na zwiększone dostawy szczepionek ma przyspieszyć. – Realizujemy plan przyspieszania w II kwartale. Większość dostawców wywiązuje się ze swoich deklaracji i trafia do nas coraz więcej szczepionek. Cały czas nie jest ich wystarczająco, ale na horyzoncie widać moment, gdy będziemy mogli w pełni wykorzystać system – mówił minister. Dlatego od poniedziałku, 26 kwietnia, uruchamiana będzie rejestracja dla wszystkich roczników powyżej 18 roku życia.

Poprzedni artykułNastępny artykuł

10 komentarzy

 1. Okazuje się, że zaszczepili połowę siedemdziesięciolatków i jedną dawką. Sześćdziesięciolatków trochę mniej. Jak tak dalej pójdzie to może skończą w 2030 roku

 2. @Prawada

  Nie. Potrafię analizować rzeczywistość i wolę się zaszczepić, bo nienwidzę żadnych minusów w tym postępowaniu.

  A Pan skąd czerpie PRAWDZIWĄ wiedzę skoro nie z mediów? Czyż Internet to nie media?

 3. Ja nie mam z tym problemu, po prostu jak mnie nie zaszczepią do wakacji to i tak na nie pojadę, do kraju który nie wymaga szczepień. A jak przyjadę i kogoś zarażę, to pretensje do tych co szczepią i dzielą szczepionkami.

 4. Taaa. Je też mam przynajmniej swoje zdanie. Że się jednak nie kręci. Albo że 2+2=7. Przeczytałem po internetach, to wiem.

 5. Do „Janko”-tylko na tyle Pana stać aby obrażać innych?! Typowy zakompleksiony „cwaniaczek internetowy” Ja przynajmniej mam swoje zdanie, a Pan ślepo wierzy w to co mówią w mediach.

 6. @Wredy
  Wyjaśnienie po linii partyjnej niestety nie działa. W powiecie cieszyńskim też rządzi PO (na wszystkich szczebla), rząd mają PiSowski a … szczepienia hulają. Po prostu nasi lokalni rządzący (akurat z PO ale gdyby był PiS to nie oczekiwałbym różnicy) są dojmująco nieudolni.

 7. No i mamy to co mamy. W ościennych miasteczkach i większych miastach szczepionek jest tyle, że ściągają do szczepienia osoby chętne z Oświęcimia. Ale w Oświęcimiu nie można się doczekać na informację o terminie nie mówiąc już o samym szczepieniu. Pod rządami PO Oświęcim jest be dla rządzących z PIS i jeszcze długo na te szczepionki poczekamy. Zrobimy punkty szczepień i nie będziemy szczepili bo nie ma czym. PO zacznie swoje mądrości prawić o wyrzuconych pieniądzach ale jak dotąd nic nie robi aby w naszym mieście te szczepionki były w większych ilościach. Za to PIS ma nas serdecznie w …. bo to nie ich władze są tu przy korycie.
  Witamy w Polsce.

Send this to a friend