Informacje

BRZESZCZE. Seryjny włamywacz w rękach policji

Policjanci z Komisariatu Policji w Brzeszczach zatrzymali i doprowadzili przed oblicze sędziego 30 – letniego włamywacza recydywistę. Podejrzany o serię kradzieży z włamaniem mężczyzna opuścił zakład karny kilka miesięcy temu, jednakże nie zerwał z przestępczym procederem, więc ponownie trafił za kratki.

W ubiegłym tygodniu policjanci prowadzili czynności mające na celu ustalenie sprawcy, który dokonał włamania do jednego ze sklepów wędkarskich na terenie Brzeszcz. Do zdarzenia doszło w nocy z 11/12 kwietnia 2021. Łupem włamywacza padła odzież wędkarska oraz kilka tysięcy złotych.

W trakcie podjętych czynności kryminalni ustalili, że związek z włamaniem może mieć 30 – letni mieszkaniec Brzeszcz. Podejrzewanego mężczyznę zatrzymano na jednej z ulic w Brzeszczach. Okazało się, że miał na sobie jedną z kurtek skradzionych ze sklepu wędkarskiego. Dodatkowo w trakcie przeszukania  zatrzymanego funkcjonariusze ujawnili woreczek foliowy z amfetaminą, z której można było sporządzić blisko 20 porcji narkotyku.

W czwartek (15.04.br.) funkcjonariusze doprowadzili zatrzymanego do Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu. Prokurator na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawił 30 – latkowi zarzuty kradzieży z włamaniem oraz posiadania środków odurzających. Ponadto mając na względzie fakt, iż podejrzany podobnych przestępstw dopuścił się również początkiem kwietnia br., prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

Następnie 30 – latek został doprowadzony do Sądu Rejonowego w Oświęcimiu. Sędzia przychylił się do wniosku prokuratora wydając postanowienie o trzymiesięcznym areszcie tymczasowym.

Za posiadanie narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do lat 3, z kolei za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. 30 – latek za popełnione przestępstwa będzie odpowiadał w warunkach recydywy.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend