Informacje, Wideo

POWIAT. Stoły uginały się od świątecznych pyszności

Świąteczne przysmaki okraszone występami artystycznymi, kiermasz bożonarodzeniowy i warsztaty dla dzieci – to wszystko czekało 14 grudnia na gości Powiatowego Przeglądu Stołów Wigilijnych, zorganizowanego w Ośrodku Rekreacyjno-Wypoczynkowym „Karpik” w Graboszycach.

O oprawę muzyczną zadbał zespół DIP Acustic Trio. Stoły uginały się od świątecznych pyszności przygotowanych przez koła gospodyń wiejskich z naszego powiatu. Z kolei uczniowie z Wielozawodowego Zespołu Szkół w Zatorze zachęcali do degustacji przysmaków z Doliny Karpia.

Powiat Oświęcimski, który był współgospodarzem tego wydarzenia, reprezentowali członkowie zarządu: Grażyna Kopeć i Jerzy Mieszczak, wiceprzewodniczący rady powiatu Wojciech Kajdas oraz sekretarz powiatu Beata Chmielowska. Obecni byli także radni powiatu z Zatorszczyzny. Z rąk powiatowych decydentów oraz burmistrza Zatora Mariusza Makucha przedstawiciele kół gospodyń i gospodarzy odebrali podziękowania i upominki.

W imieniu samorządu powiatowego Jerzy Mieszczak podziękował kołom za przygotowanie specjałów na świąteczne stoły. Wszystkim obecnym życzył udanych Świąt spędzonych w gronie bliskich osób.

Podczas imprezy można było zaopatrzyć się w ręcznie wykonane ozdoby bożonarodzeniowe. Natomiast z myślą o najmłodszych przygotowano warsztaty rękodzielnicze pt. „Świąteczne gwiazdki”.

Organizatorami Powiatowego Przeglądu Stołów Wigilijnych byli: Powiat Oświęcimski, Gmina Zator i Regionalny Ośrodek Kultury w Zatorze.

art. zlecony

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend