Informacje

POWIAT. Reaguj, kiedy zagrożone jest ludzkie życie 

Policjanci z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego oświęcimskiej komendy Policji podczas służy podjęli interwencję wobec leżącego na śniegu, nietrzeźwego 42 – letniego mieszkańca Oświęcimia. Dzięki szybkiej interwencji mundurowych nie doszło do wychłodzenia organizmu mężczyzny.

Dzisiejszej nocy z 9 na 10 lutego tuż po godzinie 22.00 policjanci patrolujący rejon Osiedla Chemików w Oświęcimiu,  na chodniku biegnącym wzdłuż ulicy Dąbrowskiego zauważyli leżącego mężczyznę. Mundurowi natychmiast podbiegli do niego i zaczęli sprawdzać czynności życiowe. Okazało się, że mężczyzna oddycha, a przyczyną utraty równowagi i upadek był nadmiar wypitego alkoholu (2,60 promila).

Policjanci przewieźli nietrzeźwego do szpitala, gdzie po badaniach lekarskich okazało się, że w wyniku upadku nie doznał żadnych obrażeń ciała. W związku z tym, trafił do izby wytrzeźwień, natomiast informacja o jego karygodnym zachowaniu związanym z nadużywaniem alkoholu trafiła do dzielnicowego, który powiadomi Miejską Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Reaguj, kiedy zagrożone jest ludzkie życie.  
Jednym z zadań policjantów w okresie zimowym, jest kontrola miejsc, w których mogą przebywać osoby bezdomne są to zazwyczaj opuszczone budynki,  rejony ogródków działkowych oraz inne ustronne miejsca. Funkcjonariusze mają przede wszystkim na celu udzielanie pomocy bezdomnym, a za razem przeciwdziałanie przypadkom śmierci w wyniku wychłodzenia organizmu.  Odnalezionym osobom nie posiadającym stałego miejsca zamieszkania, policjanci proponują schronienie w noclegowni lub ogrzewalni.

O szybką reakcję i informowanie służb ratunkowych pod numer alarmowy 112, apelujemy do wszystkich osób, które dostrzegą osobę bezdomną lub nietrzeźwą, znajdującą się w sytuacji zagrażającej zdrowiu bądź życiu. Wystarczy jeden telefon,  aby ocalić ludzkie życie.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend