Informacje, Kultura

OŚWIĘCIM. Young power! Jak młodzi zmieniają świat

Justyna Suchecka jest polską dziennikarką oraz pisarką. Urodziła się 17 października 1987 roku w Kostrzynie nad Odrą. Jest absolwentką Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, gdzie studiowała publicystykę ekonomiczną i PR oraz politykę społeczną – finanse i zarządzanie usługami społecznymi. Od roku 2007, jako dziennikarka związana była z “Gazetą Wyborczą” i zajmowała się tematyką edukacji, lecz ostatnio, po 11 latach, zakończyła współpracę z gazetą i obecnie pracuje dla TVN24.pl.

Justyna pisze również do dwumiesięcznika “Książki. Magazyn do czytania” oraz razem z Natalią Szostak prowadzi na platformie YouTube kanał o książkach “Krótka przerwa”. Jest laureatką nagrody „Człowieka Explory”, która przyznawana jest przez Fundację Zaawansowanych Technologii osobom, które w szczególny sposób przyczyniają się do promowania talentów młodych naukowców, rozwoju i popularyzacji Programu E(x)plory.

W roku 2020 swoją premierę miała jej pierwsza książka pt. „Young power! 30 historii o tym, jak młodzi zmieniają świat” (Wydawnictwo „ZNAK”), a bohaterami są m.in.: Igor Falecki, Viki Gabor, Zuzanna Jabłońska, Michał Karbownik, Tymon Radzik i Iga Świątek.

Transmisja online będzie dostępna na profilu Café Bergson

https://fb.me/e/20dVwgKJa

 

 

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend