Informacje

POWIAT. Prędkość, brak pasów i woń marihuany

Policjanci z oświęcimskiej grupy Speed zatrzymali 19 – letniego kierowcę, podejrzanego o przestępstwo narkotykowe. Mężczyzna zwrócił uwagę mundurowych, ponieważ przekroczył dozwoloną przepisami prędkość, a także zlekceważył obowiązek zapinania pasów bezpieczeństwa.

Do zdarzenia doszło w ubiegłą sobotę (20.02.2021) na trasie Oświęcim – Kęty. Tuż po godzinie 20.00, policjanci pilnujący bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zmierzyli prędkość samochodu marki Opel Astra, którym podróżowało trzech młodych mężczyzn. Policyjny miernik wskazał 77 km/h na odcinku, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 55km/h.  Ponadto policjanci dostrzegli, że ani kierowca ani pasażerowie nie korzystali z pasów bezpieczeństwa. W związku z powyższym policjanci dali kierującemu sygnał do zatrzymania się. Kiedy kierowca zjechał na pobocze mundurowi przystąpili do kontroli.

W trakcie czynności policjanci od razu wyczuli woń marihuany wydobywającą się z wnętrza samochodu. Poddali kierowcę, którym okazał się 19 – letni mieszkaniec gminy Oświęcim, badaniu narkotestem. Tester nie wykazał obecności środków odurzających w ślinie mężczyzny. Jednakże okazało się, że narkotyki w postaci dwóch woreczków z marihuaną oraz jednego pustego woreczka najprawdopodobniej po innym środku odurzającym,  policjanci znaleźli podczas przeszukania pojazdu. Ponadto policjanci zabezpieczyli szklaną kolbę, która mogła służyć do wdychania dymu z marihuany.   Młody kierowca oraz dwaj jego znajomi trafili do kęckiego komisariatu Policji.

Na podstawie zebranych dowodów policjanci ustalili, że narkotyki są własnością kierowcy, w związku z tym został mu przedstawiony zarzut posiadania narkotyków.

Za to przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

2 komentarze

  1. W tych Kętach to policja nadgorliwa jakaś. A ksiądz proboszcz pewnie nie pochwali …

Send this to a friend