Informacje

WYWIAD. Odchudzanie dla wszystkich czyli, jak zmiana stylu życia na zdrowy może być prosta

Każdy z nas ma swoje wewnętrzne bariery przed zmianą stylu życia na zdrowy. Często boimy się, że dieta odchudzająca to same wyrzeczenia. Redukcja masy ciała kojarzy nam się z głodówką, sałatą i jabłkiem. Bardzo rzadko wierzymy we własne siły i swoją skuteczność w działaniu. Wszystko przez stereotypy, które blokują nas przed dokonaniem pierwszego kroku ku zdrowiu.

Dieta ubogoenergetyczna musi być smaczna i urozmaicona, powinna być zgodna z naszymi gustami żywieniowymi. Specjalista dietetyk dostosowując ją do naszego trybu życia ułatwia nam jej stosowanie. Nawet z zaburzeniami metabolicznymi, chorobami autoimmunologicznymi, ginekologicznymi jesteśmy w stanie zredukować swoją masę ciała. Kluczem do sukcesu jest indywidualna, dobrze zbilansowana dieta.

Nasza pacjentka Pani Katarzyna przeszła, przez proces odchudzania razem z naszym dietetykiem Panią dr Patrycją Kłósek w Centrum Leczenia Otyłości Paleta Diet. Dziś może pochwalić się nie tylko piękna sylwetką ale także dobrym samopoczuciem i wielką satysfakcją.

Pani Kasiu z jakimi schorzeniami zdrowotnymi walczy Pani na co dzień?

Od lat, tak naprawdę od dziecka walczę oczywiście z nadwagą. Nigdy nie ważyłam tyle, ile powinnam. Borykam się także z niedoczynnością tarczycy spowodowaną chorobą autoimmunologiczną Hashimoto.  Pomimo brania leków mam problem ze złą tolerancją na niskie temperatury, wolnym metabolizmem, ciągłym uczuciem zmęczenia. Kolejną moją chorobą  jest niewydolność żył  kończyn dolnych.

Jest Pani młodą mamą. Ile kilogramów przybrała Pani podczas ciąży?

Pomimo tego, że starałam się uważać na to, co jem to przybrałam aż 40 kilogramów. Większość ludzi mi w to nie wierzy, ale tak było. Do 7 miesiąca ciąży przybrałam tylko około 14 kg. Od 8 miesiąca ciąży przybrałam kolejne. Był to dla mnie życiowy dramat. Byłam załamana. Trzy miesiące po porodzie ważyłam 104 kg,  z wielkim trudem udało mi się na własną rękę zgubić około 6 kg w 4 miesiące. Szło mi to bardzo wolno i opornie, nie potrafiłam dobrze ułożyć tego, co mam jeść. Następnie zdecydowałam, że udam się do dietetyka do Pani Patrycji.

Jak Pani czuła się w swojej najwyższej wadze?

Jak się czułam? Byłam zawiedziona, miałam pretensje do całego świata, przecież wiele kobiet po ciąży wygląda super.

Co zmotywowało Panią do odwiedzenia Centrum Leczenia Otyłości Paleta Diet?

Z dumą stwierdzam, że mój mąż mnie najbardziej zmotywował. Ja, mówiąc szczerze podchodziłam do dietetyków z przymrużeniem oka, bo przecież sama wiem, żeby zajadać sałatki i nie jeść słodkiego, wielka mi filozofia. W 2019 roku wreszcie odważyłam się, poszłam do Palety Diet. Dziś wiem, że to była najlepsza decyzja jaką mogłam podjąć. Chciałabym tutaj publicznie podziękować mojemu mężowi, za wsparcie i miłość jaką mi daje codziennie. Wiem, że to przeczyta i chciałabym, żeby wiedział, że kocham go nad życie i dziękuję.

Czy kuracja odchudzająca pod okiem dr Patrycji Kłósek- dietetyczki była dla Pani trudna? Co najmilej Pani wspomina?

Pani Patrycja Kłósek to fenomenalna babka, ma bardzo miłe usposobienie i super podejście do pacjenta. To nie jest koniec mojej kuracji, ale to co mogę powiedzieć o kuracji to nie jest trudna, no może troszkę na początku. Dobra, pierwszy tydzień miałam ochotę wyć do księżyca wieczorami o kawałek węglowodanów. Z biegiem czasu nauczyłam się jak jeść na diecie redukcyjnej i dzisiaj już nie czuję zbytnio, że jestem na diecie. Nie chodzę głodna, a posiłki są bardzo smaczne. Najmilej wspominam wizyty na siłowni, w gabinecie i cotygodniowe stawanie na wadze. To jest takie uczucie nie do opisania kiedy ta oporna masa ciała wreszcie rusza w dół. Za każdym razem wychodzę z gabinetu zmotywowana i uśmiechnięta z naładowanymi „bateriami”.

 Jak dziś się Pani czuje? Co najbardziej Pani ceni?

Dziś, po zrzuceniu 30 kg w 7 miesięcy czuję się zdrowo, lekko. Najbardziej cenię lekkość poruszania się. Nigdy nie zapomnę kiedy ważąc 94 kg miałam zadyszkę po pokonaniu 14 schodków w moim domu. To był jakiś koszmar.

Jaka jest Pani ulubiona dietetyczna poprawa z Palety Diet?

Moja ulubiona potrawa… chyba nie ma takiej. Wszystkie przepisy są pyszne. Ale jak mam wybrać, to lubię naleśnika pełnoziarnistego z owocami, zupę mleczną i zupę kurczak w pomidorach, także mus truskawkowy na podwieczorek. I pizza orkiszowa! zapomniałam o niej.

Jak zachęciła by Pani inne kobiety do odchudzania?

Jeśli się źle czujecie we własnym ciele, to po prostu wstańcie i idźcie na wizytę. Teraz, już. Nie od poniedziałku, nie od stycznia, nie jutro, bo to jutro nigdy nie nadejdzie. Szanujcie swoje ciało i zdrowie, bo macie tylko jedno. Nie mówię już o tym, jak fajnie będziecie wyglądały w ciuszkach o 2 rozmiary mniejszych…Przepisy na słodkie podwieczorki też są, wiecie? 🙂

 

Zapraszamy do Centrum Leczenia Otyłości Paleta Diet w Oświęcimiu. Każdy nadmierny kilogram może zniknąć, nie odkładaj już ich na potem.

Paleta Diet Centrum Leczenia Otyłości
Ul. Dąbrowskiego 4 Oświęcim
Tel.: 690 442 833

www.paletadiet.pl

https://www.facebook.com/paletadietdietetyk

 

art. sponsorowany

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend