Informacje

POWIAT. Policjanci zatrzymali nietrzeźwą matkę dwójki dzieci

Policjanci Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego oświęcimskiej Komendy Policji podczas interwencji domowej zatrzymali matkę będącą pod wpływem alkoholu. Kobieta spała na ławce przed blokiem, a w mieszkaniu w którym odbywała się impreza alkoholowa pozostawiła dwójkę swoich małoletnich dzieci.

W nocy z piątku na sobotę (10/11.06.2022)  tuż po godzinie 23 operator numeru alarmowego 112 otrzymał zgłoszenie o głośnej imprezie alkoholowej odbywającej się w jednym z oświęcimskich mieszkań. Pod wskazany adres natychmiast pojechał jeden z patroli.  W mieszkaniu policjanci zastali trzech nietrzeźwych mężczyzn oraz dwóch małych chłopców w wieku 6 i 10 lat. Mundurowi ustalili, że matką dzieci jest 31 – letnia mieszkanka Śląska. Była to konkubina jednego z mężczyzn znajdujących się w mieszkaniu. Kobieta  będąca pod silnym działaniem alkoholu została znaleziona na jednej z ławek przed blokiem. 31 – latka odmówiła poddania się badaniu stanu trzeźwości, jednakże jej stan oraz zachowanie jednoznacznie wskazywało na mocny wpływ alkoholu.  W związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa na szkodę swoich dzieci kobieta została zatrzymana. Małoletni zostali oddani pod opiekę rodziny.

Wobec 31 – letniej matki dzieci policjanci z Wydziału Kryminalnego wszczęli postępowanie w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty zdrowia bądź życia albo uszczerbku na zdrowiu małoletnich nad którymi miała ona obowiązek opieki.

Materiały w sprawie ujawnionego zaniedbania w sprawowaniu opieki, które mogło zagrozić życiu i zdrowiu, a także bezpieczeństwu dzieci zostały przekazane do Sądu Rejonowego w Oświęcimiu Wydziału Rodzinnego i Nieletnich.

Stan w jakim kobieta została znaleziona oraz zaniedbanie którego się dopuściła wobec swoich dzieci może świadczyć o jej uzależnieniu od alkoholu w związku z powyższym  dzielnicowy odrębny wniosek skieruje do Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Oświęcimiu.

Za popełnione przestępstwo kobiecie grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Apelujemy o reagowanie na przypadki przemocy lub zaniedbania wobec dzieci, seniorów oraz osób niepełnosprawnych. 

W przypadku podejrzenia, że dziecko, osoba starsza czy osoba niepełnosprawna doznaje przemocy lub jest zaniedbywana wystarczy powiadomić służby powołane do interweniowania w takich przypadkach.  Należy skontaktować się z  pracownikiem socjalnym, nauczycielem, pedagogiem,  kuratorem sądowym oraz dzielnicowym. W pilnych przypadkach należy interweniować dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

Podziękowania za prawidłową reakcję na przemoc.

Ogromne podziękowania należą się wszystkim osobom, które reagują na przypadki przemocy i zaniedbania. Powiadamiając służby i instytucje nie dają przyzwolenia na krzywdzenie słabszych i bezbronnych.

KPP OŚWIĘCIM

Poprzedni artykułNastępny artykuł

4 komentarze

  1. Obywatel masz racje. Trzeba sie modlic za glupkow, zeby jak najmniej szkod wyrzadzili za swojego zywota…

  2. Przecież tej madce plusy po prostu się należą. Gratuluję wszystkim pracującym, którzy zrzucają się dla niej na gorzołe. Brawo PiS.

Send this to a friend