Informacje

POWIAT. Policjanci czuwają nad bezpieczeństwem COVID-19

Dbając o bezpieczeństwo  mieszkańców powiatu policjanci oświęcimskiej komendy Policji oraz policjanci z Komisariatów Policji w Brzeszczach, Chełmku, Kętach i Zatorze,  patrolują ulice sprawdzając czy mieszkańcy stosują się zaleceń mających na celu przeciwdziałanie rozprzestrzeniania się epidemii covid – 19. Mundurowi podejmują również działania wspólnie z inspektorami sanitarnymi, którzy sprawdzają czy do obostrzeń stosują się przedsiębiorcy.

W tym tygodniu (17-20.08.2020) policjanci kilka razy interweniowali wobec osób, które zlekceważyły przepis dotyczący zasłaniania nosa i ust. Interwencje te dotyczyły klientów sklepów, którzy chcieli wejść do placówek handlowych bez maseczki, bądź zdejmowali je podczas robienia zakupów. Interwencje te zakończyły się pouczeniem o obowiązku stosowania się do obostrzeń. Ponadto policjanci podjęli kilkadziesiąt interwencji związanych z zakłóceniem ciszy nocnej lub spożywaniem alkoholu w miejscach publicznych, ujawniając, że sprawcy wykroczeń nie posiadali maseczek, a jednocześnie nie zachowali odpowiedniej odległości od siebie.

Policjanci podczas działań prowadzonych wspólnie z inspektorami sanitarnymi regularnie odwiedzają placówki handlowe, restauracje oraz przedsiębiorców świadczących różnego rodzaju usługi, w celu sprawdzenia czy stosują się oni do obowiązujących przepisów,  mających na celu przeciwdziałanie rozprzestrzeniania się epidemii.

Ponadto w ciągu ostatnich dni policjanci Wydziału Ruchu Drogowego przeprowadzili kilkadziesiąt kontroli w środkach transportu publicznego. Czynności te polegały na sprawdzeniu, czy kierowcy przewożą pasażerów zgodnie z obostrzeniami, czyli  „tylu pasażerów, ile wynosi połowa miejsc siedzących w pojeździe” i czy pasażerowie mają założone maseczki.  Podczas prowadzonych czynności policjanci stwierdzili, że  transportem publicznym jechała właściwa ilość pasażerów, co świadczy o dużym zrozumieniu kierowców i pasażerów dla wprowadzonych zasad bezpieczeństwa.

Apelujemy do wszystkich mieszkańców oraz przedsiębiorców, aby stosowali się do zaleceń wydawanych w celu przeciwdziałania rozprzestrzeniania się epidemii, aby kierowali się odpowiedzialnością i rozwagą. Z naszej strony zapewniamy, że dołożymy wszelkich starań, aby zapewnić bezpieczeństwo, ład i porządek publiczny na wysokim poziomie.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend