Informacje

POWIAT. Nietrzeźwy kierowca oraz nietrzeźwa matka wpadli podczas wypadku drogowego

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazała się para mieszkańców Śląska. 34 – letnia nietrzeźwa matka zabrała swojego 7 – letniego syna i wsiadła do samochodu za którego kierownicą usiadł jej nietrzeźwy znajomy. Karygodne zachowanie pary wyszło na jaw w chwili gdy doszło do wypadku drogowego.

W sobotni wieczór (15.08.2020) służby ratunkowe powiatu oświęcimskiego podjęły błyskawiczne działania ratunkowe w związku ze zderzeniem dwóch samochodów osobowych,  do którego doszło na ulicy Śląskiej w Babicach (DK44).

W trakcie czynności na miejscu policjanci ustalili, że 55 – letni mieszkaniec Śląska,  kierując samochodem marki Seat, na wiadukcie stracił panowanie nad pojazdem w wyniku czego zjechał na przeciwległy pas ruchu,  gdzie zderzył się z samochodem marki Opel Corsa, którym kierowała 28 – letnia mieszkanka Polanki Wielkiej.

Przeprowadzone badania lekarskie wykazały, że obrażeń ciała w postaci złamania żebra doznał jedynie kierowca Seata, natomiast podróżująca z nim 34 – letnia partnerka oraz jej 7 letni syn,  doznali jedynie potłuczeń. Kierująca oplem również nie doznała poważniejszych obrażeń ciała.

Następnie policjanci przeprowadzili badanie stanu trzeźwości uczestników. Wykazało ono,  że kierowca seata wsiadł za kierownicę mając w organizmie 1,60 promila alkoholu. Policjanci zbadali również stan trzeźwości podróżującej z nim matki chłopca. Badanie wykazało, aż  2,60 promila alkoholu.  W związku z powyższym małoletni został przekazany pod opiekę rodziny.

Wobec 55 – latka wszczęte zostało postępowanie w związku z jazdą samochodem w stanie nietrzeźwości, spowodowanie wypadku drogowego, a także narażenie małoletniego na utratę życia lub zdrowa, natomiast wobec matki małoletniego wszczęto postępowania w związku z podejrzeniem narażenia dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Policjanci ustalili również, że dziecko podróżowało w pojeździe bez fotelika.

Za spowodowanie wypadku drogowego w stanie nietrzeźwości grozi 4,5 roku pozbawienia wolności, natomiast za narażenie na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia małoletniego grozi kara do  5 lat pozbawienia wolności.

Ponadto materiały w tej sprawie zostaną przekazane również do Sądu Rejonowego Wydziału   Rodzinnego i Nieletnich, w związku z zaniedbaniami, których dopuściła się matka wobec swojego małoletniego dziecka.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

7 komentarzy

  1. Czesław, kup sobie polskiego poloneza. Oszczedny i bezawaryjny. No i oczywiście bardzo patriotyczny.

  2. @Polak No to jak polacy? Na weekend do Lidla. Broń Boże do Społem. Będzie więcej kasy w budżecie i więcej dla lekarzy. Niemieckich.

  3. JAK SPRZEDANO POLSKĘ
    Wstaje rano, włącza japońskie radyjko, zakłada amerykańskie spodnie, wietnamski podkoszulek i chińskie tenisówki, po czym z holenderskiej lodówki wyciąga niemieckie piwo. Siada przed koreańskim komputerem i w amerykańskim banku i zleca przelewy za internetowe zakupy w Anglii, po czym wsiada do czeskiego samochodu i jedzie do francuskiego hipermarketu na zakupy. Po uzupełnieniu żarcia w hiszpańskie owoce, belgijski ser i greckie wino wraca do domu. Gotuje obiad na rosyjskim gazie . Na koniec siada na włoskiej kanapie pijąc kolumbijską kawe słodzoną ukraińskim cukem i… szuka pracy w niemieckiej gazecie – znowu nie ma! Zastanawia się, dlaczego w Polsce nie ma pracy i a jak jest to za 1200??? Gdyby Irlandczyk, Grek czy Niemiec zarabiał 1500 Euro i 5.50 Euro wydawał na litr paliwa, 20 Euro na kino i 250 Euro na średniej klasy buty, 5 tys. Euro za metr kw. mieszkania i 60 tys. Euro za średniej klasy nowy samochód, to na ulicach panowałaby regularna, krwawa wojna! Polska płaca minimalna 334 Euro, minimalna płaca w Irlandii 1462 przy zbliżonych kosztach życia. Polacy to najgłupszy naród na świecie , od zawsze okradany i poniżany, i nawet nie zdający sobie z tego sprawy (vide wyniki wyborów). A teraz jeszcze będziemy się dokładać do wymienionych wyżej państw. Bo nas stać a oni mają mityczny kryzys. To co jest w Polsce to nawet nie można nazwać kryzysem, to jest od zawsze dno i dwa metry mułu!!! Polak jest tanim wyrobnikiem UE, a Polska rynkiem zbytu dla towarów drugiej i trzeciej kategorii po cenach wyższych niż w UE !! Oczywiście nasze zakłady pracy sprzedali „patrioci” obcemu kapitałowi za bezcen- patrz np. Zelmer. LUDZIE OTWÓRZCIE OCZY Gdybym był okupantem i chciał zniszczyć naród to wyganiałbym młodych ,mądrych ludzi zagranicę za chlebem na emigrację, podnosiłbym podatki i wprowadzałbym nowe, dawał podwyżki i kolejne przywileje resortom siłowym, stawiałbym 500 nowych radarów, wzmacniałbym inwigilację obywateli, likwidowałbym państwowe szkolnictwo i służbę zdrowia oraz ograniczałbym do nich dostęp, oddałbym banki, media i handel obcym i wrogom Polski, wyśmiewałbym ich wartości i religię, skłócałbym młodych ze starszymi ,aby przez odwróconą hipotekę przejąć za bezcen ich mieszkania i domy, zachęcałbym ich kobiety do feminizmu ,prostytucji i aborcji ,aby nie nadawały się na dobre matki i żony, zadłużałbym ich bezpośrednio oraz pośrednio przez państwo i gminy, aby nie mogli się temu sprzeciwiać, likwidowałbym ich przemysł ,a w zamian budowałbym ogromne stadiony na kredyt, aby przynosiły straty, dopuszczałbym do sejmu złodziei i degeneratów, itd. Obejrzyj się wokoło!!!!!! Niech każdy prawdziwy Polak wklei to pod jakimś artykułem

    To sie nazywa pomoc ???
    Gdyby śp. pan Edward Gierek żył, nadal rządził i miał do dyspozycji takie środki, jakie miały rządy po 1989 r., to bylibyśmy dosłownie krajem mlekiem i miodem płynącym. Nie byłoby bezrobocia, nikt nie musiałby szukać chleba poza granicami kraju, nie znalibyśmy umów śmieciowych, 1,4 miliona dzieci by nie głodowało, byłyby tanie bary mleczne, żłobki, przedszkola, nikt nie czekałby miesiącami na dostanie się do lekarza specjalisty, a za leki płacilibyśmy tylko 30% ich wartości! Mówi Wam to coś?

  4. Patrząc na wyniki testu opiekunów sprawdziłbym jeszcze ile w wydychanym miało dziecko. Tak na wszelki wypadek.

Send this to a friend