Informacje

POWIAT. Policja już reaguje na brak maseczek

Podczas ubiegłego weekendu (10 -11.10.2020), od kiedy na terenie całego kraju wprowadzono strefę żółtą, policjanci  powiatu oświęcimskiego przeprowadzili  21  interwencji związanych z ujawnionymi lub zgłoszonymi przez mieszkańców, przypadkami łamania prawa, wprowadzonego w celu przeciwdziałania rozprzestrzeniania się epidemii covid-19.

Największą liczbę przypadków tj. 19 stanowiło złamanie obostrzenia dotyczącego nakazu zasłaniania ust i nosa oraz gromadzenia się osób 2 przypadki. W większości interwencje dotyczyły osób, które siedząc na ławeczkach spożywały alkohol lub w porze nocnej zakłócały spokój i ciszę nocną mieszkańcom.

Ponadto policjanci przeprowadzili 25 kontroli w środkach komunikacji publicznej.  Podczas kontroli funkcjonariusze nie ujawnili nieprawidłowości, co świadczy o dużym zrozumieniu kierowców oraz pasażerów dla wprowadzonych zasad bezpieczeństwa.

Wszyscy ci, którzy umyślnie nie stosują się do przepisów obowiązujących w związku z epidemią, muszą liczyć się z poważnymi konsekwencjami prawnymi swoich zachowań. Za brak maseczki grozi mandat od 20 do 500zł, policjanci mogą sporządzić wniosek o ukaranie do sądu oraz wniosek do sanepidu.

Przypominamy, że osoby, które lekkomyślnie naruszają zasady postępowania obowiązujące w związku z epidemią cocid-19, ryzykują zdrowiem, a nawet życiem nie tylko swoim, ale i innych osób – w tym  rodzin i bliskich z którymi mogą mieć kontakt.

Policja kolejny raz apeluje o przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

6 komentarzy

 1. Akcja z dzisiaj godz. 13:30. Dwie osoby anty COVID w Castoramie.bez maseczek i krótka piłka. Zakladasz,albo mandat lub Sąd? Odp. Idiotów ,a ci u nas dostatek, liczacych na Wolne Sundy tych debili niech ich uniewinnią!

 2. TVPiss pokazuje nowy serial o przekupnych sędziach. Tropią ich młodzi adwokaci.

 3. Eugeniuszu. Ta komusza K-A-S-T-A i jej ogrąmne majątki nie wzięly się z uczciwej pracy! Poczytaj np. jaki majatek zgromadził sędzia Żurek. Tak,ten sam,co teraz na Polske do TSUE donosi.

 4. Sąd rozstrzygnie Antek. Pod warunkiem, że będzie niezależny, a sędzia niezawisły. Ale pamiętaj, że te faszystowskie kreatury nie po to przeprowadzają tzw. „reformę” wymiaru sprawiedliwości, by sądy wydawały wyroki nie po ich myśli. A były czasy, że nawet Cesarz Niemiecki bał się wyroku sądu w Berlinie. W naszych hotinkach kultura prawna bliższa sowieckiemu ministrowi sprawiedliwości, niejakiemu Wyszyńskiemu, streszczająca się w sentencji: „dajcie mi człowieka, a paragraf się znajdzie”.

 5. @Antek
  masz „rację”. ty nie przyjmiesz mandatu, policja skieruje wniosek do Sądu a tak przy okazji również do SANEPIDU.
  Dostaniesz tak z dolnej półki 10 tysi do zapłacenia i co? Będziesz musiał zapłacić, odwoływac się możesz po zapłaceniu.

 6. Ja nie przyjmę mandatu, niech sąd rozstrzyga ten bubel prawny.
  Już dziś szpital nie przyjmie Cię na oddział bez testu, a jutro nie przyjmie Cię, bo nie byłeś zaszczepiony. Ludzie, obudźcie się!

Send this to a friend