Informacje, Wideo

POWIAT. Podziękowania dla społeczników od władz Powiatu Oświęcimskiego

Zapraszamy do obejrzenia relacji filmowej ze spotkania, na którym wicestarosta Paweł Kobielusz i członkini zarządu powiatu Teresa Jankowska w imieniu władz Powiatu Oświęcimskiego podziękowali organizacjom pozarządowych i grupom nieformalnym realizującym zadania dofinansowane z programu Małopolska Lokalnie 2022 i Lokalnego Programu Grantowego Powiatu Oświęcimskiego.

1 grudnia br. w sali sesyjnej w internacie popularnego „Chemika” podsumowano Lokalny Program Grantowy Małopolska Lokalnie 2022. LPG Małopolska Lokalnie Powiat Oświęcimski to konkurs grantowy dla niewielkich organizacji pozarządowych i grup nieformalnych z powiatu oświęcimskiego podzielony na dwie ścieżki wsparcia: projekty społeczne dla organizacji pozarządowych i grup nieformalnych oraz projekty rozwojowe dla organizacji pozarządowych. Operatorem programu jest Fundacja Biuro Inicjatyw Społecznych, a Powiat Oświęcimski partnerem.

Dofinansowanie w ramach tegorocznej edycji Lokalnego Programu Grantowego Powiatu Oświęcimskiego otrzymało siedem projektów z powiatu oświęcimskiego, z kolei w ramach konkursu Małopolska Lokalnie na terenie naszego powiatu zrealizowano dodatkowych sześć zadań. Łączna kwota dofinansowań jakie zdobyli mieszkańcy powiatu oświęcimskiego to 42 tys. zł (LPG Powiatu Oświęcimskiego) i 36 tys. zł (Małopolska Lokalnie). Każda organizacja lub grupa nieformalna otrzymała grant 6 tys. zł na swoje działania.

Podczas wydarzenia podsumowano tegoroczną edycję konkursu, wręczono pamiątkowe dyplomy, a organizacje i grupy nieformalne zaprezentowały projekty, które udało się zrealizować dzięki Lokalnemu Programowi Grantowemu.

– Z biegiem lat zauważamy, że Lokalny Program Grantowy cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród mieszkańców powiatu oświęcimskiego. Udział organizacji i grup nieformalnych w tym przedsięwzięciu pokazuje, że warto wspierać grupy i osoby, które chcą działać na rzecz lokalnej społeczności – powiedział podczas wydarzenia wicestarosta Paweł Kobielusz.

 Bardzo się cieszę, że Państwa aktywności pobudziły społeczność lokalną, bo myślę, że czasy, w których żyjemy nie są łatwe. Doceniamy, że mimo wszystko swoją energią zarażacie innych, pokazujecie, że aktywność ma sens i że warto żeby chciało się chcieć, poświęcając przy tym swój wolny czas – podkreśliła członkini Zarządu Powiatu w Oświęcimiu Teresa Jankowska.

ART. ZLECONY

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend