Informacje

CHEŁMEK. Tlenek węgla znów zaatakował, mężczyzna w stanie ciężkim

W czwartek 7 grudnia służby ratunkowe interweniowały w Chełmku, gdzie doszło do zatrucia tlenkiem węgla. 44 – letni mężczyzna w stanie ciężkim trafił na leczenie do
szpitala.

W trakcie czynności policjanci ustalili, że do zdarzenia doszło tuż po godzinie 21, gdy 21– letni mieszkaniec Chełmka wrócił z pracy do domu. W jednym z pokoi znalazł leżącego na podłodze ojca. Natychmiast powiadomił służby ratunkowe, po czym razem z bratem przystąpili do resuscytacji krążeniowo – oddechowej, którą przejęli ratownicy medyczni. 44 – latek w stanie ciężkim został przewieziony przez Pogotowie Ratunkowe do szpitala.
W związku z podejrzeniem, iż mężczyzna zatruł się tlenkiem węgla pochodzącym z grzejnika zasilanego butlą gazową strażacy przeprowadzili badanie powietrza. Wykazało ono 300 ppm tlenku węgla w powietrzu. Służby ostrzegają przed „cichym zabójcą” i apelują o zainstalowanie czujników. Dbając o bezpieczeństwo swoje oraz swoich bliskich należy sprawdzić drożność wentylacji, a także wyposażyć mieszkanie w czujnik tlenku węgla.
Tlenek węgla jest gazem bezwonnym i bezbarwnym, więc ludzie go nie wyczuwają, natomiast czujnik wykryje nawet niewielkie jego stężenie i natychmiast zasygnalizuje to alarmem.
Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend