Informacje

POWIAT. Podziękowania dla druhów z Gminy Chełmek

Starosta oświęcimski Andrzej Skrzypiński odwiedził remizę Ochotniczej Straży Pożarnej w Gorzowie (Gm. Chełmek), by uczestniczyć w gminnych uroczystościach z okazji Dnia Strażaka. Na ręce Krzysztofa Gąski, prezesa zarządu Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Chełmku wręczył list gratulacyjny. Przekazał strażakom wyrazy najwyższego szacunku i uznania dla ich szlachetnej działalności.

Prezes Gąska podziękował władzom OSP Gorzów za podjęcie się roli gospodarza tegorocznych gminnych uroczystości z okazji strażackiego święta.

– Inwestowanie w sprzęt dla naszych jednostek OSP to nie kupowanie kolejnych zabawek, to inwestowanie w bezpieczeństwo publiczne, o czym niejednokrotnie się przekonywaliśmy w ostatnim czasie, m.in. pożar w strefie przemysłowej w Chełmku, pożar budynków i traw w Bobrku i Gorzowie. Obecnie koniecznością jest wymiana bardzo wyeksploatowanych samochodów w OSP Bobrek i Chełmek – podkreślił prezes Krzysztof Gąska.

Starosta Andrzej Skrzypiński podkreślił, że Powiat Oświęcimski w ramach swoich możliwości wspiera strażaków z Gm. Chełmek poprzez dotacje na zakup sprzętu. Zadeklarował, podobnie jak burmistrz Chełmka Andrzej Saternus chęć dofinansowania zakupu nowoczesnych wozów pożarniczych, jednakże, jak zaznaczył, na przeszkodzie stoi niezrozumiały, pozbawiony podstaw merytorycznych, brak wsparcia ze strony państwa dla jednostek z Gm. Chełmek.

Obecna na uroczystości radna sejmiku małopolskiego Kinga Skowrońska przekazała dla jednostek w Bobrku, Gorzowie i Chełmku węże strażackie.

Dzisiejsza uroczystości w Gorzowie była okazją do wręczenia odznak i awansów. Także podziękowań dla wyróżniających się strażaczek i strażaków oraz osób wspierających druhów w ich codziennej trudnej służbie.

Fot. RL. (Bogata fotogaleria zdjęć dostępna jest na profilu Powiatu Oświęcimskiego na Facebooku).

Powiat Oświęcimski

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend