Informacje

POWIAT. Po marihuanie wsiadł za kierownicę samochodu

Policjanci z oświęcimskiej grupy Speed zatrzymali 20 – latka, który po marihuanie wsiadł za kierownicę samochodu. Drogowy przestępca wpadł w ręce policjantów ponieważ zlekceważył obowiązek zapinania pasów bezpieczeństwa podczas jazdy.

Do zatrzymania kierującego, który stwarzał zagrożenie w ruchu drogowym doszło w ubiegły wtorek  (09.02.2021) w Nowej Wsi. Tuż po godzinie 17.00 na ulicy Świętego Floriana policjanci zauważyli, że kierowca samochodu marki Daewoo nie posiada zapiętych pasów bezpieczeństwa. W związku z powyższym, dając sygnały do zatrzymania się, funkcjonariusze pojechali za pojazdem. Kiedy kierowca zjechał na pobocze mundurowi przystąpili do kontroli.

W trakcie czynności policjanci od razu wyczuli woń marihuany wydobywającą się z wnętrza samochodu, więc poddali kierowcę badaniu narkotestem.  Okazało się, że w ślinie 20 – letniego mieszkańca gminy Kęty tester wykazał obecność marihuany.  Młody kierowca został zatrzymany i trafił do kęckiego komisariatu Policji.

Na podstawie zebranych dowodów podejrzanemu został przedstawiony zarzut kierowania pod wpływem środków odurzających. Za to przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka kara grzywny.

KPP Oświęcim.

Poprzedni artykułNastępny artykuł

2 komentarze

  1. Ciekawe że już wypatrzyli że ma nie zapięte pasy? Pewnie było tak zobaczyli małolata w leciwym daewoo to trafiła się okazja że napewno coś się znajdzie żeby wypisać madacik! i już raporcik jest!

  2. Nie zapiete pasy stwarzaja zagrozenie w ruchu drogowym?? To jakis blad w druku czy taka perelka istnieje w kodeksie drogowym?

Send this to a friend