Informacje, Wideo

POWIAT. Pacjenci z chorobami serca nie mają powodów do niepokoju

Rada Powiatu w Oświęcimiu na nadzwyczajnej sesji w dniu 8 lutego br. odrzuciła forsowany przez klub PiS projekt uchwały w sprawie „zobowiązania Zarządu Powiatu w Oświęcimiu do opracowania oraz przedstawienia Radzie Powiatu w Oświęcimiu kompleksowej, wielowariantowej koncepcji zabezpieczenia kardiologicznego, kardiochirurgicznego, w tym także kardiologii inwazyjnej mieszkańców naszego powiatu w Szpitalu Powiatowym w Oświęcimiu w związku ze zbliżającym się zakończeniem okresu trwania dzierżawy i współpracy z Centrum Kardiologii Inwazyjnej Elektroterapii i Angiologii GVM Carint w Oświęcimiu”.

Zanim radni przystąpili do omówienia projektu, minutą ciszy uczcili pamięć zmarłego w zeszłym tygodniu śp. Józefa Golonki, przewodniczącego Rady Powiatu w Oświęcimiu I i II kadencji.

Zarówno w treści projektu uchwały przygotowanej przez radnych PiS na sesję nadzwyczajną, jak i w jej uzasadnieniu są zawarte nieprawdziwe informacje, stwierdzające jakoby: „kończy się okres dzierżawy i współpracy z Centrum Kardiologii Inwazyjnej Elektroterapii i Angiologii GVM Carint w Oświęcimiu”.

– Pierwotna umowa została zawarta w 2008 roku na minimum 10 lat, a aneksem z 2013 r. została wydłużona do 19 października 2028 r. Zapisy umowy i terminy zostały potwierdzone stosownymi uchwałami Rady Powiatu, tak w 2008, jak i w 2013 r. Ponieważ umowa jest zawarta na czas określony, to nie ma możliwości zmiany terminu wynajmu poza tymi, które są zapisane w samej umowie – powiedział starosta Marcin Niedziela.

– Zastanawia mnie, czy wynika to z ignorancji wnioskodawcy, czy też jest celowym kłamstwem, czy politycznym działaniem mającym stworzyć wrażenie, że zarząd powiatu nie panuje nad działaniami dyrekcji szpitala. Zastanawiam się, w jakim świetle używanie nieprawdy stawia Szpital Powiatowy w Oświęcimiu jako partnera w podpisywanych umowach, czy idąc dalej, Powiat Oświęcimski i Radę Powiatu, która podejmuje uchwały dotyczące współpracy, a następnie sama je podważa w pracach komisji czy rady – dodał starosta.

– Biorąc pod uwagę fałszywą informację w treści projektu uchwały i uzasadnienie, które nie uzasadnia treści procedowanej uchwały, proszę o odrzucenie projektu uchwały – podsumował Marcin Niedziela.

Radni, posiłkując się m.in. negatywną opinią komisji zdrowia i pomocy społecznej do projektu uchwały, większością głosów rządzącej koalicji (z jednym głosem wstrzymującym się) odrzucili projekt radnych PiS.

Zarząd Powiatu zdając sobie sprawę, jak ważną częścią systemu ochrony zdrowia jest kardiologia inwazyjna, od dłuższego czasu pracuje nad satysfakcjonującymi wszystkich rozwiązaniami.

Na kanwie wypowiedzi starosty na styczniowej sesji rady, która została potwierdzona na nadzwyczajnej sesji w lutym, mieszkańcy naszego powiatu będą na bieżąco informowani o postępach prac w tym zakresie.

Niewykluczone, że już na najbliższej sesji, którą wstępnie zaplanowano 17 lutego, dyrektor Szpitala Powiatowego w Oświęcimiu Edward Piechulek przedstawi kompleksową informację na temat dalszego funkcjonowania kardiologii i kardiochirurgii w naszym szpitalu.

Zapis video sesji nadzwyczajnej dostępny jest TUTAJ

Poprzedni artykułNastępny artykuł

5 komentarzy

 1. Absololutnie ich nie gloryfikuje ale przyznasz ze zabawne jest to ze to za ich kadencji weszlismy do Unii i uchwalilismy konstytucje a za kadencji Twojego ulltrapatrioty Kaczafiego odwracamy sie do tych wartosci plecami i stajemy frontem do Putina nie?? Bardzo podobne obrazki sa teraz z ulic Rosji i Polski.Jak to wytlumaczysz?

 2. Czyżby portal był bardzo bogaty, skoro nie protestuje? Podatek i tak w was uderzy, czy wam się to podoba czynie. Włażenie władzy do siedzenia nie zawsze popłaca.

 3. Brzydzę się komunistami i propagandą dlatego ***** *** po stokroć. Tfu.Za dużo podobieństw do komuny żeby tego nie widzieć.

 4. Interpelacje radnych klubu pis w Oświęcimiu:

  W którym miejscu zaczyna się kula?
  Co na deser gotują dla króla?
  Ile kroków jest stąd do Powiśla?
  O czym myślałby stół, gdyby myślał?
  Czy lenistwo na łokcie się mierzy?
  Skąd wiadomo, że Jurek to Jerzy?
  Kto powiedział, że kury są głupie?
  Ile much może zmieścić się w zupie?
  Na co łysym potrzebna łysina?
  Kto indykom guziki zapina?
  Skąd się biorą bruneci na świecie?
  Ile ważą dwa kleksy w kajecie?
  Czy się wierzy niemowie na słowo?
  Czy jaskółka potrafi być krową?

  Chwierut już od roku siedzi
  I obmyśla odpowiedzi,
  Rada miasta też myślała,
  Ale wkrótce osiwiała.

 5. To się nazywa iść w zaparte, panie Jurzak. Wypada też trochę popracować nad „okresem czasu”, bo to wstyd.

Send this to a friend