Informacje, Kultura

POWIAT. Oświęcimska Wigilia już po raz XIII

To jedna z nielicznych chwil w roku, gdy codzienne spory schodzą na dalszy plan, a w bliźnim widzimy przede wszystkim człowieka, a nie przeciwnika czy rywala. Okazja do wspólnego spotkania mieszkańców ziemi oświęcimskiej, złożenia świątecznych życzeń, wspólnego śpiewania kolęd i pastorałek.

Dziś, już raz 13., stowarzyszenie „Oświęcimianie – Oświęcimianom” we współpracy z samorządem Oświęcimia i Powiatu Oświęcimskiego oraz OSP w Oświęcimiu zorganizowało na Rynku Głównym Wigilię Oświęcimską.

Z myślą o potrzebujących przygotowano paczki żywnościowe, a ze sceny popłynęły kolędy i pastorałki. Wicestarosta Paweł Kobielusz w imieniu Zarządu Powiatu w Oświęcimiu życzył wszystkim mieszkańcom naszego powiatu spokojnych, a przede wszystkim zdrowych świąt Bożego Narodzenia i wszystkiego najlepszego w nowym, 2022 roku.

Fot. RL / źródło: powiat oświęcimski

Poprzedni artykułNastępny artykuł

17 komentarzy

 1. A ja dla odmiany napisze na temat artykulu: Wesołych Świąt Bożego Narodzenia;)

 2. Szczep się albo i nie. Mi to lotto. Tylko podpisz oświadczenie o treści następującej: „Niniejszym ja ………, zdrów na ciele i umyśle (?), z własnej woli niezaszczepiony, zdecydowanie nie wyrażam zgody na leczenie szpitalne w razie rzekomego zakażenia mnie rzekomym covidem-19 – który, czego jestem pewny – obiektywnie nie istnieje”.
  ………. (podpis czytelny i data)
  Albo więc podpiszesz, albo zamknij dziub.

 3. Do Ciekawe

  Smutne jest to, że Pani Agata mam nadzieję nieświadomie legitymizuje zapraszając na miłe nam mieszkańcom uroczystości Takie osoby jak Pan Chwierut czy Kobielusz, które jak wspomniałeś/wspomniałaś wcześniej nie widzą związku między swym nagannym wcześniejszym zachowaniem a tym co robią teraz. Zapewne czują się bezwinni. Od nich trzeba wymagać choćby przeprosin za to co robili a i zadośćuczynienie by się przydało. Widocznie wszystko można, również przełamać się opłatkiem i złożyć serdeczne życzenia i udawać, że wszystko jest ok. Przecież i tak im nikt w Oświęcimiu nie zwróci uwagi.

 4. Do Ciekawe

  Smutne jest to, że Pani Agata mam nadzieję nieświadomie legitymizuje zapraszając na miłe nam mieszkańcom uroczystości Takie osoby jak Pan Chwierut czy Kobielusz, które jak wspomniałeś/wspomniałaś wcześniej nie widzą związku między swym nagannym wcześniejszym zachowaniem a tym co robią teraz. Zapewne czują się bezwinni. Od nich trzeba wymagać choćby przeprosin za to co robili a i zadośćuczynienie by się przydało. Widocznie wszystko można, również przełamać się opłatkiem i złożyć serdeczne życzenia i udawać, że wszystko jest ok. Przecież i tak im nikt w Oświęcimiu nie zwróci uwagi.

 5. A jak to się ma z rozdawaniem komunii w Kościołach?
  Bo ja sobie nie życzę żeby ksiądz dawał tymi samymi rękami do ust a później na dłonie a tak jest w oświęcimskich parafiach.

 6. Kto dopuścił do tego, żeby reżimowy szmatławiec krążył po wolnej Ziemi Oświęcimskiej. Wydawcy tegoż (kurier malopolski zachodniej) nie mają nawet odwagi przyznać się pod jakim szyldem usiłują wepchać się nam do domów. Macie nowy sacz, podkarpacie, podlasie, my was tutaj nie chcemy !

 7. Czy ktoś ci każe nosić mache poza pomieszczeniami ogólnego użytku i pomieszczeniami zamkniętymi ??? Owszem i do tego dojdzie jak dalej będzie rosnąć liczba pozytywnych wyników testów. A co do masek to nawet jak by nie był pandemii to przynajmniej nie muszę woniać cudzych wydechów, zasłonięta jest japa i nos przy kasłaniu i kichaniu. W sklepach i marketach zamiast trzymać dystans to jeden siedzi na plecach drugiego. W owocach i warzywach przebiera się bez rękawiczek a nie rzadko też w pieczywie. Mnie to razi i mi nie pasi. Dlatego jest mi obojętne czy wejdą obostrzenia a jak wejdą to uznam je za zasadne. A ty ciesz się że jesteś zaszczepiony – masz ponad 90 % szans że jak złapiesz cholerstwo to łagodnie przejdziesz i przeżyjesz

 8. Jestem zaszczepiony 2 dawkami i nic to nie dało, dalej muszę nosić maskę. Jakoś ostatnia prosta dalej trwa i trwa. Zgodnie z twoją logika nawet zaszczepiny jest antyszczepionkowcem. Jeżeli, ktoś kto jada mięso nie je np. tylko koniny to zgodnie z twoją narracją jest wegetarianinem. Już wam wyprali mózgi doszczętnie. Szczepcie się 3, 4, 5, 100 dawką. I tak zawsze będzie następna. I jak się nie postawimy to nigdy do normalności nie wrócimy. Za chwilę będą szczepy biły się ze sobą bo ktoś kto przyjął 9 dawek jest lepszy od tego kto przyjął tylko 5 dawek itd. Daliście się zmanipulować.

  Teraz chcą szczepić dzieci bo niby tak często umierają na COVIDA. Zgodnie z danymi MZ w tym roku na COVID umarło 9 dzieci w przedziale 0-19 lat. W tym samym czasie 2500 zmarło na nowotwory. I jakoś o tym nikt nie mówi.

 9. @Szczepienie czyni wolnym

  Witam uprzejmie.
  No tak, trzeba jak najszybciej porównać do faszyzmu bo inaczej nie zrobisz wrażenia. Masz bezwzględną rację. Światem rządzi bigpharma. To nie pandemia tylko plandemia. Samoloty rozpylają chemtrails. A przed 5G uchroni jedynie czapeczka z folii aluminiowej….

  Ech….

 10. @szczepienie……….nym. Coś ci się pod sufitem po…ło. Jak dotąd nie widziałem takich haseł a kreowanie ich przez takich jak ty prowadzi do zakłamywania rzeczywistości i braku szacunku dla tych co zostali pomordowani, i pokory nad ich grobami. Jest mi to obojętne czy będą obostrzenia czy nie. Ale jak tacy antyszczepionkowcy jak ty będą kitować na covida to nie dzwońcie po karetki i kitujcie w zaciszu swych norek. Szczepionka nie chroni przed załapaniem covida ale daje szansę na przeżycie i zminimalizowanie skutków. Każdy ma wybór – pewien belfer z Oświęcimia też wybrał a na końcu żałował tylko, że za późno. Antyszczepinkowcy łączcie się z nim.

 11. @Jendrek Obostrzenia, które są normą? Nie tak dawno w Oświęcimiu też niektórzy musieli nosić opaski na rękach, też zakładano obozy, też były napisy „Tylko dla zaszczepionych”, przepraszam „Tylko dla Niemców”. Też żydzi mówili: „Spokojnie, będziemy przestrzegać ich zasad to nam nic nie grozi”. Tak wprowadzany jest faszyzm! Szczepienie czyni wolnym! Co trzy miesiące boosterek i można iść na zakupu bo pan prezes Pfizera Ci pozwoli…

 12. Póki co dostaliśmy od pis na święta podwyżki cen gazu i prądu. Te święta będą dla Polaków najdrozszymi w XXI wieku. Inflacja znowu wyższa w grudniu. Górnictwo za 3 kwartały przyniosło ponad 2 miliardy strat. Pół tysiąca zgonów dziennie bo rząd boi się wprowadzić ograniczenia które w cywilizowanym świecie są normą…
  Od stycznia podrozeją fajki i alkohol. Może to w końcu otworzy oczka wyborcom pis. W końcu są głównymi odbiorcami tych „dóbr”…

 13. Jak to o co chodzi, o pijar. Spolszczyłem tę nazwę. Niech śpiewają. Przynajmniej potwierdzają z jakiej „okazji” są te Święta. Bo w Warszawie są to święta łyżwiarzy. Chciałem sobie przypomnieć czy jest jakaś kolęda o łyżwiarzach ale chyba nie ma.

 14. To ten sam Janusz Chwierut, który szedł w marszu Pani Lempart krzycząc „jeb… kler”?

  To ten sam Paweł Kobielusz który nosił po starostwie ostentacyjnie maseczkę z symbolem Strajku Kobiet?

  Przecieram oczy ze zdumienia! Dzisiaj razem z „klerem” śpiewają „Bóg się rodzi”? O co chodzi?

Send this to a friend