Informacje

POWIAT. Ostatni odcinek ul. Tysiąclecia będzie wyremontowany

ul. Tysiąclecia w Oświęcimiu

Do końca listopada br. potrwa przebudowa ponad 600-metrowego odcinka drogi powiatowej ul. Tysiąclecia – od ul. Słowackiego do ul. Chemików w Oświęcimiu. Dziś w Starostwie Powiatowym z udziałem starosty Marcina Niedzieli, członków zarządu powiatu Teresy Jankowskiej i Jerzego Mieszczaka oraz przedstawiciela wykonawcy Franciszka Fryca została podpisana umowa na realizację tego zadania.

Długość modernizowanej drogi wynosi ok. 637 m. Szerokość jezdni zostanie ujednolicona do 7 metrów. Powstanie w sumie 145 miejsc postojowych, w tym 10 dla osób niepełnosprawnych. Powstanie też nowa ścieżka rowerowa o długości ok. 672 m i szerokości 2 m o nawierzchni z betonu asfaltowego.

Wyremontowana będzie sieć kanalizacji deszczowej. Zamontowane zostanie nowe oświetlenie traktu, w tym 8 lamp na przejściach dla pieszych.

Warta blisko 3 mln zł inwestycja zostanie sfinansowana z Oświęcimskiego Strategicznego Programu Rządowego oraz z budżetów Powiatu Oświęcimskiego i Miasta Oświęcim.

Całość prac wykona Przedsiębiorstwo Budowlano-Drogowo-Mostowe „DROG-BUD” Franciszek Fryc ze Spytkowic, które wygrało przetarg na to zadanie. Ta firma w zeszłym roku przebudowała m.in. ul. Olszewskiego w Oświęcimiu.

Przekazanie placu budowy nastąpi 13 lipca (poniedziałek). O planowanej zmianie organizacji ruchu, a co za tym idzie utrudnieniach dla kierowców będziemy na bieżąco informować.

Fot. RL

Poprzedni artykułNastępny artykuł

10 komentarzy

 1. Chcialem wyslac link ale nie da rady. Wpisz w wyszukiwarke pszok oswiecim to dowiesz sie gdzie mozesz zawiezc wszelkie graty…

 2. OJP – nawet remont drogi Wam przeszkadza?
  Ścieżka rowerowa i chodniki w opłakanym stanie. Rowerzyści jadą więc ulicą często bez oświetlenia o świcie czy po zmroku. Dzieciaki jeżdżące na deskorolkach, hulajnogach… środkiem ulicy.
  Drzewa, które tam są w w dużej mierze lipy zasyfiające auta i wszystko dookoła.
  Parking za mały na potrzeby mieszkańców – albo parkuja po skosie więc zahaczają o ścieżkę rowerową i ją blokują i czasami SM wystawia mandaty, albo nie mieszczą się na całej długości parkingu. Do tego czasami miejsca blokują dostawczaki, busy i inne większe auta.
  Karetki, które musza kluczyć pomiędzy autami i drzewami, żeby móc podjechac do potrzebującego.
  Ten odcinek to jeden wielki bubel, który musi być poprawiony, a Wy sie będziecie nad zabetonowaniem betonu roztkliwiać i wycięciem paru drzew

 3. Z innej beczki Panie Chwierut mówimy głośno o ekologii czystości powietrza , ziemi ,wody ,zanieczyszczenia lasów, parków itp …. Co ludzie mają zrobić ze starymi komputerami odbiornikami telewizorami itp….których jest masa które nie nadają się do użytku ! Służby komunalne w Oświęcimiu umywają ręce jeżeli chodzi o pozbieranie tego nawet za zapłacenie za wywózkę.

 4. W celu wymiany nawierzchni ulicy Chwierut wytnie oczywiście 100 drzew. A nawet jak nie, to nie zaszkodzi teraz trochę pokłamać, nie? Od kiedy wy pisiory staliście się tacy ekologiczni?

 5. Ile drzew zostanie wyciętych? Ktoś coś wie?

  Mam nadzieję, że jak zmieni się w końcu prezydent Oświęcimia, to zacznie zmieniać te zabetonowane za czasów Chwieruta miejsca na trawniki z drzewami…

 6. Na 145 miejsc parkingowych potrzebne jest 10 dla niepelnosprawnych? Tak duzo noepelnosprawnych jezdzi samochodami? Czy to jak u mnie na osiedlu zdrowi ludzie a niby niepelnosprawni…

 7. Tak jest. Oczywiście. Na placu betonowym. A stamtąd jaśnie pana będzie wozić pod sam dom specjalny helikopter wynajęty przez urząd miasta.

 8. A są przewidziane dla mieszkańców jakieś miejsca parkingowe na czas remontu?

 9. To bardzo źle, że wyremontują tą ulicę.

Send this to a friend