Informacje

OŚWIĘCIM. Prezydent doposaży plac zabaw za najwyższą frekwencje

12 lipca wybierzemy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Wiele samorządów mobilizuje wyborców do tego, aby skorzystali z przysługującego im prawa. Miasto Oświęcim również zachęca do udziału w głosowaniu. Przygotowało też nagrodę specjalną, która ma wspomóc wyborczą frekwencję w drugiej turze. – Place zabaw, które znajdą się na terenach obwodu wyborczego z największą frekwencją wzbogacą się o nowe urządzenia zabawowe. Przeznaczamy na ten cel 20 tys. zł – zapowiada prezydent Oświęcimia Janusz Chwierut. – Udział w wyborach to wyraz naszej obywatelskiej odpowiedzialności za przyszłość naszego kraju. Nie pozwólmy wyłącznie innym decydować o naszym życiu. Dlatego idźmy na wybory – mówi.

Dodaje też, że udział w wyborach to wielki przywilej. – Zachęcam więc do skorzystania z niego 12 lipca i wzajemnego mobilizowania, aby frekwencja w naszym mieście była jak najwyższa. Warto to zrobić, a przy okazji wygrać nowe urządzenia zabawowe dla swojego osiedla – dodaje.

Frekwencja w pierwszej turze wyborów 28 czerwca 2020 r. wyniosła rekordowe 64,51 procent. W Oświęcimiu głosowało nieco więcej, bo 67,29 procent wyborców.

Akcja profrekwencyjna dotyczy wyłącznie 23 stałych obwodów wyborczych, z wyłączeniem dwóch obwodów odrębnych. Jeden z nich znajduje się w Zespole Opieki Zdrowotnej Szpitalu Powiatowym przy ul. Wysokie Brzegi 4, a drugi w Zakładzie Opiekuńczo – Leczniczym Sióstr Serafitek przy ul. T. Kościuszki 8. Doposażone zostaną place zabaw w zasięgu tego obwodu wyborczego, w którym będzie najwyższa frekwencja.

UM Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

4 komentarze

  1. Doposaży: może w skakanki sztuk 2 i guma od chińczyka. SPEŁNIA OBIETNICE.

  2. Czy miłościwie panujący prezydent da na to kasę z własnych apanaży?

  3. normalny,a kto zaczal z kuszeniem wyborcow o lepszą frekwencję? slyszales o obiecanych wozach strażackich?

  4. Proponuję najpierw realizować sprawy bieżące zgłaszane do urzędu. Cytując klasyka: „Nikt wam tyle nie da, ile ja wam obiecam”.

Send this to a friend