Informacje

POWIAT. Od 2 kwietnia zamknięta dla ruchu ul. Leśna w m. Las.

W związku z przebudową drogi powiatowej nr 1895K w gm. Przeciszów, od 2 kwietnia (czwartek) kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami. Tego dnia nastąpi całkowite zamknięcie dla ruchu ul. Leśnej w miejscowości Las, na odcinku od granicy z Dworami Drugimi do mostu na kanale Wisły włącznie. Wytyczony został objazd.

Ma to związek z przystąpieniem przez firmę EUROVIA Polska S.A. do prac związanych wymianą i wzmocnieniem podbudowy jezdni na odcinku nr I wspomnianej drogi.

Objazd dla kierowców poruszających się na trasie Przeciszów – Dwory Drugie poprowadzony zostanie przez Oświęcim, tj. drogą krajową nr 44, drogą wojewódzką nr 933 – ul. Chemików oraz drogą powiatową nr 1895K – ul. Zwycięstwa i ul. Nadwiślańską.

– Na zamkniętym dla ruchu odcinku drogi dopuszczony zostanie jedynie ruch pojazdów budowy, służb oraz dojazd do posesji na odcinku prowadzonych robót, a także posesji przy ul. Malwy, ul. Dąbki, ul. Promowej i ul. Mostowej. Za powstałe utrudnienia przepraszamy – mówi Adam Obidziński, szef budowy.

Kompleksowa realizacja zadania, obejmująca przebudowę trzech odcinków traktu (w sumie blisko 5 km), potrwa do końca października 2021 r. Trakt wzbogaci się o nową nawierzchnię, ciągi piesze i pieszo-rowerowe.

Pierwszy odcinek modernizowanej drogi powiatowej liczy ponad 1,2 km, od granicy z Gm. Oświęcim do mostku nad kanałem Wisły. Termin realizacji przebudowy pierwszego odcinka mija z końcem sierpnia tego roku.

Następnie ruszy modernizacja drugiego odcinka, która potrwa do końca maja 2021 r. Kompleksową inwestycję zwieńczy przebudowa trzeciego odcinka drogi – do skrzyżowania z DK 44 (obok Urzędu Gminy). Ostatni etap zakończy się w październiku 2021 r.

Wartość umowy opiewa na nieco ponad 14,1 mln zł (brutto). Wykonawcą inwestycji jest firma Eurovia.

Poniżej mapka z planowanym objazdem.

powiat oświęcimski

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend