Informacje

POWIAT. Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy, miał 2,6 promila

Świadkowie kolizji drogowej do której doszło w Brzeszczach ujęli a następnie przekazali policjantom nietrzeźwego kierowcę, który spowodował to zdarzenie drogowe. Zatrzymany 38 – letni mieszkaniec gminy Brzeszcze miał w organizmie  2,6 promila alkoholu.

Do zdarzenia doszło w nocy z czwartku na piątek  (14/15.07.2022) w Brzeszczach na ulicy Ofiar Oświęcimia. Tuż po godzinie 22 operator numeru alarmowego 112 został powiadomiony o ujęciu przez świadków nietrzeźwego kierowcy samochodu który doprowadził do kolizji drogowej. Policjanci natychmiast ruszyli na miejsce gdzie zastali świadków zdarzenia tj. mieszkańca Brzeszcz oraz mieszkankę miejscowości Kozy z rąk których przejęli nietrzeźwego sprawcę kolizji drogowej.

W trakcie czynności funkcjonariusze ustalili, że 38 – latek kierując samochodem marki Hyundai podczas skrętu na stację paliw uszkodził dwa znaki drogowe.  Zatrzymany trafił do oświęcimskiej komendy Policji. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 2,6 promila alkoholu.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz grzywna nawet do 60 tysięcy złotych.

Szczególne podziękowania za szybką reakcję na niespodziewane zdarzenie należą się mieszkance miejscowości Kozy w powiecie bielskim oraz mieszkańcowi Brzeszcz. Dzięki ich reakcji sprawca szybko trafił w ręce funkcjonariuszy.

Apelujemy do kierowców, aby nigdy nie wsiadali za kierownicę po spożyciu alkoholu czy narkotyków. Z kolei osoby postronne, które widzą, że za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa,  prosimy o natychmiastową reakcję w postaci uniemożliwienia jazdy lub zgłoszenie telefonicznie na numer alarmowy 112.

 

Gmina Oświęcim. Wsiadł na skuter po alkoholu, a także posiadając zakaz kierowania

Policjanci z oświęcimskiej drogówki zatrzymali  podwójnego drogowego przestępcę. 51  – letni mieszkaniec gminy Oświęcim kierował skuterem mając w organizmie 0,6 promila alkoholu, a także łamiąc orzeczony wobec niego zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

W sobotę (16.07.2022)  po południu policjanci pilnowali bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie gminy Oświęcim.  Tuż po godzinie 13 w Babicach na ulicy Krańcowej zatrzymali do kontroli drogowej motorowerzystę. Zastrzeżenie mundurowych wzbudził jego styl jazdy.  Podczas kontroli funkcjonariusze potwierdzili swoje spostrzeżenie. Badanie stanu trzeźwości 51 –  latka wykazało 0,6 promila alkoholu, a ponadto okazało się, że mężczyzna posiada sądownie orzeczony zakaz kierowania pojazdami. Zatrzymany trafił do oświęcimskiej komendy Policji.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania oraz grzywna nawet do 60 tysięcy złotych. Za złamanie sądownie orzeczonego zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują o przestrzeganie przepisów, rozsądek oraz trzeźwość na drodze. Zapewniają  również, że  uczestnicy ruchu drogowego, którzy stwarzają poważne zagrożenie, poniosą surowe konsekwencje lekceważenia prawa oraz bezpieczeństwa swojego i innych uczestników ruchu drogowego.

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend