Informacje

POWIAT. Nie żyje Józef Golonka, przewodniczący Rady Powiatu I i II kadencji

To niepowetowana strata. Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Józefa Golonki, przewodniczącego Rady Powiatu I i II kadencji. Rada Powiatu i Zarząd Powiatu w Oświęcimiu obecnej kadencji składają Rodzinie i Najbliższym zmarłego kondolencje i wyrazy najszczerszego współczucia. Msza św. pogrzebowa odbędzie się w najbliższą niedzielę o godz. 13.30 w kościele w Bulowicach.

Uśmiechnięty, przyjazny i pomocny. Tak śp. Józefa Golonkę zapamiętają wszyscy ci, którzy się z Nim zetknęli na ziemskiej drodze.

Józef Golonka w lipcu br. skończyłby 71 lat. Urodził się 19 lipca 1950 r. w Nowym Sączu, tamże ukończył Szkołę Rzemiosł Budowlanych. Pod koniec lat 60. pracował w Przedsiębiorstwie Budownictwa Przemysłowego w Bielsku-Białej, a od 1970 r. w Zakładzie Metali Lekkich Kęty (obecnie Grupa Kęty).

Od września 1980 r. w Solidarności, od października tegoż roku wiceprzewodniczący Komisji Zakładowej, członek MKZ w Bielsku-Białej, w maju 1981 r. delegat na I WZD Regionu Podbeskidzie, członek ZR.

Po wprowadzeniu stanu wojennego działacz podziemnych struktur Solidarności, organizator pomocy dla osób represjonowanych. Kolporter wydawnictw podziemnych, m.in. prasy. W 1983 r. organizował jednodniowy strajk w płacowy w ZML w Kętach.

Po transformacji ustrojowej, od 1989 r., przewodniczący KZ, delegat na kolejne WZD Regionu Podbeskidzie, członek ZR (źródło: Encyklopedia Solidarności).

W latach 1994 -1998 Józef Golonka był radnym w Gminie Kęty, od 1998 do 2006 radnym Powiatu, przewodniczącym Rady Powiatu w Oświęcimiu I I II kadencji.

powiat oświęcimski

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend