Informacje

OŚWIĘCIM. Agresywny mężczyzna wyciągnął z plecaka pistolet

W piątek 5 lutego w Oświęcimiu przy pasażu handlowym znajdującym się przy ulicy Dąbrowskiego, doszło do obywatelskiego zatrzymania 60 – letniego mieszkańca Oświęcimia, który agresywnie zachowywał się wobec przechodniów. Uliczny agresor uszkodził szybę w samochodzie dostawczy. Zabezpieczono przy nim  dwa pistolety.

Do zdarzenia doszło o godzinie 11.00 kiedy policjanci zostali zaalarmowani o agresywnym zachowaniu mężczyzny, który rzucając butelką wybił szybę w jednym z samochodów dostawczych stojących w pobliżu sklepu.  Następnie zaczął agresywnie i wulgarnie zachowywać się wobec innych przechodniów. W pewnej chwili mężczyzna z plecaka wyciągnął pistolet, lecz wtedy kilku świadków błyskawicznie go obezwładniło.

Na miejsce natychmiast zostało skierowanych kilka patroli. Policjanci z rąk wzorowych obywateli przejęli agresora, którym okazał się 60 – letni mieszkaniec Oświęcimia.   Przy mężczyźnie zabezpieczono dwa pistolety, a także plecak wypełniony pustymi butelkami, puszkami oraz opakowaniami po żywności.

Aktualnie trwają czynności mające na celu ustalenie dokładnych okoliczności zdarzenia.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

8 komentarzy

  1. Czy przypadkiem nie kolejny funkcjonariusz Milicji współpracownik Kiszczaka i Jarozela opętany wskazówkami od sowietów.

  2. Bylem tam w tym czasie. Schronilismy sie przed tym po…ebem w Aptece. Bylo groznie..

Send this to a friend