Informacje

POWIAT. Most na Sole w Łękach już otwarty dla ruchu

30 grudnia, tuż po godz. 9.00, otwarto dla ruchu nowo wybudowany most na rzece Sole, zlokalizowany w ciągu drogi wojewódzkiej 949 pomiędzy Tarniówką a Zasolem. To wspaniała wiadomość dla kierowców, którzy od ponad roku zmuszeni byli pokonywać dodatkowe kilkanaście kilometrów objazdu, by dotrzeć do miejscowości leżących po drugiej stronie rzeki.

Budowa nowej przeprawy była koniecznością, z uwagi na bardzo zły stan techniczny starego mostu, co doprowadziło w ostatnich latach do obniżenia jego tonażu i wprowadzenia ruchu wahadłowego. Przyczyną było uszkodzenie konstrukcji mostu podczas powodzi w maju 2014 roku. Duża woda na Sole w kolejnym roku dodatkowo pogłębiła problem. Most ten to jeden z kluczowych elementów infrastruktury drogowej w powiecie oświęcimskim łączący Brzeszcze z Kętami.

Trwająca od końca października ub. roku inwestycja obejmowała budowę nowego, trójprzęsłowego mostu o długość 150 metrów nad korytem rzeki Soły z szerokimi chodnikami po obu stronach, a także dróg dojazdowych – w sumie ok. 750 metrów. Przeprawa posiada najwyższą klasę obciążenia, co oznacza brak ograniczeń tonażowych.

Łączny koszt prac wraz z opracowaniem projektu i uzyskaniem decyzji ZRID to prawie 14,6 mln zł.

Kęty.pl

Poprzedni artykułNastępny artykuł

13 komentarzy

  1. poczekajmy na duży stan wody w rzece wszystko to co pod mostem popłynie ………………

  2. Nie bądź naiwny. Wszystkie pisiorstwo wraz z Jazozbawcą już dawno zaszczepione.

  3. A przecież na pisowskim dworcu kolejowym ruch jak cholera. Wczoraj widziałem tam nawet jednego człowieka.

  4. właśnie, już wiem z kąd państwo ma pieniądze według wrednego Kazimierza. Drukuje sobie. Jakie to proste…
    ps. Park and drive ruszy. Kiedy ruszy normalna kolej. Tylko tak jak Unia dała na ten parking, tak musi dać pisiorom na kolej, bo bez jej kasy nie ruszą. Pozostanie dworzec z zegarem z jedną wskazówką i pociagiem na peronie pierwszym postawionym tam tylko po to by stał,by przydać temu miejscu wiarygodności …

  5. Tak, brawo pis. Projekt budżetu na rok 2021 przewiduje wpływy z podatków 404 miliardy złotych i 82 miliardy dodrukowane. Jedna piąta wydawanych pieniędzy pochodzić będzie z drukarni!!! W ramach podatków dowalone zostaną całkiem nowe: opłata cukrowa, podatek od deszczu, podatek od alkoholu, itd., itp. Zabierze się też samorządom. W efekcie Kaczyński będzie miał znowu miał ze sto miliardów aby rozdawać je swoim wyborcom. Za co najwięcej zapłacą pracujący.

  6. …. jestem ciekawy czy jest dojazd do tych kaskada kamiennych które tam były przed remontem ??? Świetnie się tam kąpało i plażowało ? 👍🙂🙂👍

Send this to a friend