Informacje

OŚWIĘCIM. W szpitalu ruszyły szczepienia przeciw COVID-19

We wtorek 29 grudnia o godzinie 13:00 w Szpitalu Powiatowym w Oświęcimiu rozpoczęły się szczepienia personelu medycznego przeciw COVID-19. Do historycznego programu szczepień przystąpiło prawie 470 osób oraz około 630 z placówek medycznych z terenu powiatu oświęcimskiego.

Zapisy dla osób spoza priorytetowych grup ruszą 15 stycznia 2021 r. Można będzie zapisywać się poprzez infolinię 989, w swojej przychodni lub przez elektroniczny formularz na stronach związanych z resortem zdrowia.

szczepionka przeciw COVID-19
personel szpitala powiatowego w Oświęcimiu
personel szpitala powiatowego w Oświęcimiu
Poprzedni artykułNastępny artykuł

22 komentarze

 1. Achtung hotin! Czy udziałowcy mBanku odzyskają swoje pieniądze, czy przytuli jedynie słuszna opcja polityczna jak to zrobiła w przypadku składek emerytalnych? Zajumali wtedy 15 % i nie wiadomo czy przed śmiercią je dostaną.

 2. A jak tam nasza orlica z Przecieszyna? Jakieś powikłania po szczepieniu?

 3. @karmajkel
  Nie produkuj się na portalu, lecz zgłoś to niezwłocznie do zeroziobrowskiej prokuratury! Ta sprawę wyjaśni „rzetelnie” i zgodnie z linią partii, tzn. przepraszam, z linią suwerena. Karzełek z Żoliborza już dawno zaszczepiony, podobnie jak i premier pinokio. Jakoś tak się składa, że chyba nie należą do „Grupy Zero”. Wszak lekarzami i pielęgniarzami raczej nie są.

 4. A Piotr Watoła – Wiceprzewodniczący ZK OZZL wraz z rodziną przybyli na szczepienie na zaproszenie dyrektora ZOZ Piechulka? Kadra szpitala w Oświęcimiu pracownicy biurowi, którzy nie są w grupie zero na jakiej podstawie zostali zaszczepieni. Kosztem lekarzy, dla nich zabrakło szczepionek mimo, że było jasne kto ma zostać zaszczepiony. Sprawa do wyjaśnienia. Dyrektor do odwołania. Zaszczepieni nie znajdujący się w grupie zero bez pensji przez 3 m-ce.

 5. Ja na przykład nie rozumiem, dlaczego w Polsce można jeździć tylko prawą stroną. A dlaczego nie lewą? To zamach na moje prawa obywatelskie!

 6. @Eugeniusz
  ty Eu(geniuszu) byłbyś z pewnością w pierwszej trójce na liście „niebinarnych intelektualnie”

 7. W Polsce szczepienia podobno są dobrowolne. Piszę podobno, bo minister zdrowia twierdzi, że osoby unikające szczepień nie będą mogły w pełni korzystać za swoich praw obywatelskich. Wynika z tego, że mamy dobrowolny przymus.

 8. Oj, gdyby wynaleziono szczepionkę na głupotę… Ciebie hotinku pierwszego byśmy w powiecie zaszczepili!

 9. Na jakiej podstawie został zaszczepiony dyrektor ZOZ Piechulek nie jest medykiem więc nie miał prawa być w tej grupie

 10. KONSTYTUCJA

  Art. 52. Konst.
  Zasada wolności poruszania się
  1. Każdemu zapewnia się wolność poruszania się po terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz wyboru miejsca zamieszkania i pobytu.
  2. Każdy może swobodnie opuścić terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.
  3. Wolności, o których mowa w ust. 1 i 2, mogą podlegać ograniczeniom określonym w ustawie.Przestępstwa przeciwko wolności

  KODEKS KARNY
  Art. 189. [Bezprawne pozbawienie wolności]
  § 1. Kto pozbawia człowieka wolności,
  podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5

  Godzina milicyjna zwana narodową ciszą nocną jest niczym innym jak bezpodstawnym aresztem domowym

 11. Już nic z tego nie rozumiem. Najpierw miały być w skrzynkach pocztowych „zaproszenia” z terminem szczepienia, a teraz trzeba się rejestrować. Czyżby Poczta bała się, że znowu zostanie wydymana jak w czasie Sasinowych wyborów?

 12. wirus cały czas się mutuje czy ta szczepionka pomoże ? , dzisiaj ponad 500 zgonów a parę dni temu 29 zgonów to jest ciekawe co za skok – szok !

 13. Mam szczepionkę: wychodzę boso na łąkę.

  Moc jest w każdym z nas. W niczym zewnętrznym!

 14. I teraz będzie już można umówić się z tą śliczną blondynką ze zdjęcia nr 1? Hurra!

Send this to a friend