Informacje

POWIAT. Mija rok od śmierci starosty Marcina Niedzieli

Mija rok od śmierci śp. Marcina Niedzieli, starosty oświęcimskiego w latach 2018-2021. Odszedł 17 września 2021 roku po długiej i ciężkiej chorobie, w wieku zaledwie 56 lat. Spoczął na kęckiej nekropolii.

Słowo „był” wciąż ciężko przechodzi przez gardło… Marcin Niedziela był osobą powszechnie lubianą i cieszącą się szacunkiem. Człowiekiem z otwartym umysłem i szerokimi horyzontami. Uśmiechniętym, kreatywnym, z dużą dozą humoru i dystansu do siebie.

Otwartym na współpracę z wieloma środowiskami politycznymi i społecznymi. Z klasą wychodzącym ze słownych potyczek ze swoimi adwersarzami.

Na wieść o ciężkiej chorobie nie poddał się. Nie chciał dla siebie taryfy ulgowej, nadal pracował i snuł plany na przyszłość. Walczył do końca…

– Rok temu powiat oświęcimski stracił Starostę, a ja straciłem Przyjaciela. Człowieka kompromisu i porozumienia, człowieka wysokiej kultury osobistej. Przyszło mi zająć Jego miejsce w zarządzie powiatu, na fotelu starosty. Jest to wyzwanie niełatwe, któremu staram się sprostać. Marcin wysoko zawiesił poprzeczkę, przez to jakim był człowiekiem. Dalej trudno mi się pogodzić z tym, że od roku mówię o Nim w czasie przeszłym. Jego odejście jest niepowetowaną stratą dla społeczności powiatu oświęcimskiego, a pustka powstała po Jego śmierci do tej pory nie została wypełniona. Marcina można zastąpić, ale dorównać mu jest zadaniem niemożliwym – powiedział starosta oświęcimski Andrzej Skrzypiński.

Śp. Marcin Niedziela rozpoczął działalność polityczną od pracy na rzecz Ruchu Stu. W Platformie Obywatelskiej działał od 20 lat. Nieprzerwanie od 2010 r. był radnym Powiatu Oświęcimskiego. W 2018 r. został starostą oświęcimskim.

W najbliższą sobotę, w pierwszą rocznicę śmierci, delegacja władz Powiatu Oświęcimskiego złoży kwiaty i zapali znicze na grobie śp. Marcina Niedzieli.

powiat oświęcimski

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend