Informacje

BRZESZCZE. Powstanie obwodnica miasta o długości prawie 4 km

Dzięki rządowemu wsparciu w Małopolsce powstaną kolejne obwodnice. Premier Mateusz Morawiecki przyznał ponad 4,5 mld zł dofinansowania na 51 obwodnic w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Do Małopolski trafi 110 mln zł na budowę obwodnicy Zielonek w ciągu drogi wojewódzkiej 794, obwodnicy Szczurowej i Brzeszcz.

W ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg zostanie dofinansowanych 51 obwodnic. Jak informuje Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie, przyznane dofinansowanie, dla wszystkich zadań obwodnicowych, wyniesie ponad 4,5 mld zł. W samym nadchodzącym 2022 r. dopłaty będą sięgać blisko 200 mln zł. Maksymalny poziom dofinansowania jednego zadania może wynieść 80 proc.

Aż 40 milionów złotych dofinansowania na budowę obwodnicy Brzeszcz to znakomita wiadomość dla mieszkańców gminy oraz Ziemi Oświęcimskiej. To bardzo ważna dla dalszego rozwoju gminy Brzeszcze inwestycja, która ułatwi życie mieszkańcom

– mówi Iwona Gibas, członek Zarządu Województwa Małopolskiego.

Dzięki rządowemu dofinansowaniu w Małopolsce powstaną trzy kolejne arterie komunikacyjne: obwodnica Zielonek w ciągu DW 794 – etap II od węzła POK do DW 794 – kwota dofinansowania na lata 2022-2024: 35 mln zł, obwodnica Brzeszcz – kwota dofinansowania na lata 2024-2026: 39,6 mln zł, obwodnica Szczurowej – kwota dofinansowania na lata 2022-2024: 35,4 mln zł.

 

UMWM

Poprzedni artykułNastępny artykuł

23 komentarze

 1. Mam takie pytanie. W której aptece mogę kupić lekarstwo na odreagowanie emocji po przeczytaniu komentarzy? Emocje to oczywiście nawet nie tyle co eufemizm ale tak ogólnie, głównie chodzi o głupoty.

 2. Przy okazji zmieńcie nazwę ul. „Ofiar Oświęcimia”. Ma tyle sensu co ul. „Niemieckich dowcipów”.

 3. Przepraszam za popełniony błąd spowodowany brakiem precyzyjnego zapisu przeebiegu drogi.
  Jasny opis zamieszczony jest na stronie Gminy Brzeszcze, jednakże najkorzystniejszym przebiegiem obwodnicy jest zachodnia strona linii koiejowej, tak jak rto było w jednym z wariantów drogi S-1.

 4. Idiotyczny pomysł, skoro obwodnica ma się kończyć miedzy ul. Klonową a Partyzantów i tutaj łaczyć się z drogą nr 933 (ul.Ofiar Oświęcimia.) To bedzie obwodnica Rajska, a nie Brzeszcz! .

 5. W Mieście Pokoju Platforma Obywatelska
  jest uwielbiana, odmówmy litanię w jej intencji
  pod Świętym Drzewem koło dworca PKP.

 6. Brejzy lepiej nie wspominaj. Jaka jest różnica pomiędzy USA a Polską? Po aferze Watergate prezydent Nixon, pod naciskiem opinii publicznej, musiał podać się do dymisji. W kaczystowskiej Polsce to rzecz oczywista niemożliwe.

 7. Miasto platformy to Brejza i Kurski zarażający koronawirusem są z platformy?

 8. Plastusie w Oświęcimiu ciągle wierni
  PO-upadlej i skompromitowanej, co widoczne
  jest w komentarzach.

 9. Mam nadzieję, że zdążą z tą obwodnicą bo tow. Jarosław jednostronnie wypowiedział traktaty z Unią. No ale skoro ma kasę z Chin, to Unia mu niepotrzebna.

 10. Znowu pisowców przekupili ich własnymi pieniędzmi. Rząd żadnej łaski nie robi, że rozdziela pieniądze podatników na inwestycje. Jest od tego jest jak … od …

 11. A ja ciekaw jestem jaką trasą „poleci” ta obwodnica, bo na razie o tym cisza, a od samego projektu do wykupu gruntów i realnej obwodnicy droga jeszcze daleka

 12. Gdyby droga S1 szła obok torów na wysokości Brzeszcz tworzyłaby obwodnicę Brzeszcz i Rajska, a tak DW 933 Brzeszcz _ Oświęcim będzie zapchana. Ta droga obwodnicopodobna będzie kosztować 35 mln, ale lobby górnicze tego nie płaci i Beata tego nie płacą

 13. Niedawno rząd planował zamknięcie kopalni w Brzeszczach za 18 lat. Trochę jeszcze wody w Wiśle do tego czasu upłynie. Ale czy w związku z tym jest sens poważniej inwestować tam w cokolwiek? Śmierć kopalni oznaczać będzie śmierć miasta – to oczywiste.

 14. Ja się oczywiście cieszę szczęściem Brzeszczan. Tylko wolałbym, aby rząd zajął się wreszcie budową S-1 i jej łącznika do Starych Stawów, które to wieki temu Szydłowa Oświęcimiowi obiecała. Nawiasem mówiąc – czy ta mityczna S-1 nie będzie pełnić w praktyce roli takiej obwodnicy?

 15. Brzeszcze należy wspierać, w przeciwieństwie do Oświęcimia,
  który jest enklawą plastusiów.

 16. Nie dobijajcie plastusiów, bo oni już naprawdę nie wiedzą jak atakować rząd. Ciekawe co teraz te orły wymyślą w komentarzach. Start!!!!

Send this to a friend