Informacje

POWIAT. Kto odpowiada za zimowe utrzymanie dróg powiatowych?

Jesteśmy w trakcie kolejnego ataku zimy. Kierowcy, nierzadko nie bez racji, zżymają się na drogowców, że ci znów zaspali, przez co poruszanie się po zaśnieżonych traktach jest utrudnione, czy wręcz niebezpieczne.

Wszelkie zgłoszenia dotyczące zimowego utrzymania traktów, w tym przypadku dróg powiatowych, należy kierować (całodobowo) do Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego, tel.: (33) 844 89 80, e-mail: pczk@powiat.oswiecim.pl

Jakie  firmy są odpowiedzialne za zimowe utrzymanie dróg powiatowych w poszczególnych gminach?

Gmina Kęty – P.H.U. „ALPROTECH” Maciej Całus

Gmina Osiek i Polanka Wielka – P.H.U.”ALPROTECH” Maciej Całus

Gmina Oświęcim – P.H.U. „ALPROTECH” Maciej Całus

Gmina Zator i Przeciszów – P.H.U. „ALPROTECH” Maciej Całus

Miasto i Gmina Brzeszcze –   „KOP-MAT” Mateusz Momot

Miasto i Gmina Chełmek – „KOP-MAT” Mateusz Momot.

Natomiast w Oświęcimiu i Kętach zgodnie z przekazanym przez starostwo tzw. zarządem zwykłym,
za utrzymanie dróg powiatowych zlokalizowanych w granicach miasta Oświęcim i miasta Kęty, odpowiedzialni są odpowiednio Prezydent Miasta Oświęcim oraz Burmistrz Kęt i wyznaczone przez nich podmioty.

Źródło: powiat oświęcimski

Poprzedni artykułNastępny artykuł

16 komentarzy

 1. Stefek powinieneś zająć się pisaniem horrorów masz talent buahaha

 2. obywatel 32 600 napisz do ojca Tadzia niech się pomodli o koniec opadów…
  Przestań biadolić… i czekać na aż przyjdo i zrobio….bo koło siebie wypadałoby ogarnąć….

 3. I znowu banda PO ZAWIODŁA. Nawet śniegu nie potrafią usunąć. Do tego nie trzeba inteligencji ale pomysłu.

 4. Blokersi do łopat i odśnieżamy a nie tylko łazimy od lodówki do kanapy i płaczemy, że napadało….

 5. Człowieku, czego nie rozumiesz ? Rząd ma tylko tyle pieniędzy ile zbierze w podatkach. Jeśli pandemia generuje koszty to ktoś je musi ponieść. Myślałeś że to Marsjanie zapłacą ?

 6. Zatem grubo zdziwi się redakcja tego portalu mając kolejny haracz do zapłacenia, za każde wyskakujące na naszych monitorach okienka reklamowe. W ten sposób, po jakimś czasie pozostaną wam tylko paski grozy jako jedyne źródło informacji w publicznej kurwizji,o posttrampowdkie sieroty.

 7. Panie stefanie. Uczciwe to one nie są, a że strajkują to ich sprawa, ich problem. Ja też nie chcę płacić podatków a muszę. Nie strajkują z powodu ich politycznych opcji ale tylko i wyłącznie z powodu kasy. To że te portale sr….ą na Polskę i Polaków to jedno, a kasa to drugie – inna bajka. Jak mi wprowadzono podatek belki i podwyższano PIT za rządów PO to też miałem wybór: albo będę płacił albo będę strajkował albo nie będę pracował i automatycznie nie będzie podatku. Nikt te portale i prywatne rozgłośnie nie zamyka i nie odcina od możliwości nadawania w przeciwieństwie do tych jak to pan nazwał „uczciwych”.

 8. By żyło się lepiej i … szczepiło poza kolejnością wybranych. To ta uczciwość?

 9. Kasa jest. Znajomy mi opowiadał, że delegację z Guerniki przyjmowali po bizantyjsku.

  Czego zatem nie ma ?

 10. NIE MA TO JAK ZWALIĆ TO NA MIESZKAŃCÓW. JAK ZGŁOSISZ TO MOŻE CI ODŚNIEŻYMY, JAK NIE ZGŁOSISZ TO SAM SOBIE ODŚNIEŻ. ZA CO CI URZĘDASY BIORĄ PIENIĄDZE ???????? Im dalej od centrum tym gorzej a na obrzeżach to chodniki są w miejscach w których piesi sami sobie te ścieżki wydeptują. No ale nikt im to nie zgłaszał !!!!!!!!!

 11. Jak nie było sniegu to jeździli plugami itp. jak na wysra….. teraz gdy jest śnieg jeżdżą plugi i piaskarki widmo. Nie dalej jak wczoraj o piątej rano na przystanku obok mnie ZuK odsnieżał co? Zatoczke autobusową przyjechał jakiś nieudolny operator maszyny z pługiem i jeździł w te i nazad bawiąć się chyba bo efektywnośc tego odśnieżania była marna . Dwie panie które z nim były i tak łopatami musialy wiosłować . Przystanek i chodnik do niego przylegający został nie tknięty. Dlaczego? Za co my płacimy ? Czyżby dlugu było juz tak wiele że zarządzający miastem oszcędzają już nie tylko na oświetleniu ale i na odśnieżaniu? Dlaczego w weekend nie było na mieście żadnego pługa ani piaskarki? Cyzzby to byla jakaś akcja przeciw rządowi? Na zasadzie dajmy ludziom popalić a wina bedzie PISU (Kraków ,Poznan ,Warsiawa, Wrocław Oświęcim i td.)

 12. „Kto odpowiada za zimowe utrzymanie dróg powiatowych ?”

  Niech zgadnę. Kaczyński ?

 13. Drogi są odśnieżone. W wielu miejscach cały śnieg leży na przyległych chodnikach.

Send this to a friend