Informacje

OŚWIĘCIM. Agresor trafił na obserwację do szpitala

Zatrzymany obywatelsko 60 – letni mieszkaniec Oświęcimia, który agresywnym zachowaniem stworzył zagrożenie dla osób postronnych,  pod nadzorem Policji trafił do szpitala. Jest podejrzany o groźby karalne oraz uszkodzenie mienia.

Do zdarzenia doszło w ubiegły piątek (05.02.2021) w Oświęcimiu na ulicy Dąbrowskiego. Tuż po godzinie 11.00, kiedy policjanci zostali zaalarmowani o agresywnym mężczyźnie znajdującym się przy pasażu handlowym. Na miejsce ruszyło kilka patroli, jednakże okazało się, że agresywnego obezwładnili dwaj pracownicy jednej z bielskich firm.  Mundurowi przejęli agresora, którym okazał się   60 – letni mieszkaniec Oświęcimia.

W trakcie prowadzonych czynności policjanci ustalili, że 60 – latek zaczął się agresywnie zachowywać po tym jak dwaj pracownicy jednej z bielskich firm, odmówili mu wydania pieniędzy. Wtedy trzymaną w ręce butelką oraz kostką brukową rzucił w szybę samochodu dostawczego, którym przyjechali mężczyźni, następnie z plecaka wyjął pistolet i skierował go w stronę osób postronnych. Wtedy do agresora podbiegli pracownicy bielskiej firmy, obezwładnili go, po czym przekazali policjantom.

Podczas oględzin miejsca zdarzenia policjanci zabezpieczyli dwa pistolety: hukowy oraz wiatrówkę, na które nie jest wymagane zezwolenie, a także plecak mężczyzny,  w którym znajdowały się puste plastikowe i szklane butelki oraz opakowania po żywności. W chwili zdarzenia mężczyzna był trzeźwy. Z uwagi na jego agresywne oraz irracjonalne zachowanie, najprawdopodobniej spowodowane chorobą pod nadzorem policjantów trafił do szpitala.

W trakcie prowadzonego dochodzenia funkcjonariusze ustalili, że 60 – latek dopuścił się gróźb karalnych oraz uszkodzenia mienia. Za popełnione przestępstwa grozi kara do  5 lat pozbawienia wolności.

Na wyróżnienie i ogromne podziękowania za odważne i skuteczne działanie zasługuje dwóch mieszkańców Bielska – Białej, którzy obezwładnili agresora i przekazali go policjantom.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

1 komentarz

Send this to a friend