Informacje

POWIAT. Kierowcy wydmuchali 0,6 i 0,7 promila alkoholu

Policjanci z Oświęcimskiej drogówki wyeliminowali z ruchu drogowego dwóch nietrzeźwych kierowców. To kolejni kierowcy, którzy poniosą surowe konsekwencje lekceważenia prawa oraz bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

8 sierpnia rano tuż po godzinie 6 w Graboszycach na ulicy Głównej policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę samochodu marki Citroen. Badanie stanu trzeźwości kierującego nim 40 – letniego mieszkańca powiatu wadowickiego wykazało 0,6 promila alkoholu.

Z kolei tuż przed godziną 7 w Zatorze na ulicy Bugajskiej do kontroli drogowej został zatrzymany kierowca samochodu marki Kia. Badanie stanu trzeźwości 43 – letniego  mieszkańca gminy Zator wykazało  0,7 promila alkoholu.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania oraz grzywna nawet do 60 tysięcy złotych.

Przez pierwsze pół roku policjanci na terenie powiatu oświęcimskiego przeprowadzili już kilkadziesiąt tysięcy pomiarów trzeźwości. W ich efekcie wyeliminowali z ruchu drogowego 182 kierujących będących pod wpływem alkoholu.  To drugi wynik w Małopolsce wśród komend powiatowych. Większa liczba nietrzeźwych została zatrzymana jedynie na terenie powiatu krakowskiego. Zmniejszyła się również liczba zdarzeń drogowych z udziałem nietrzeźwych kierujących. W pierwszej połowie 2021 roku na terenie powiatu oświęcimskiego odnotowano 33 zdarzenia z udziałem nietrzeźwych, natomiast w pierwszej połowie br. było o osiem zdarzeń drogowych mniej (25).

Przypominamy o samoobsługowych, bezpłatnych alkomatach dostępnych w jednostkach Policji na terenie powiatu oświęcimskiego.

Od blisko siedmiu lat,  dzięki  wsparciu Starostwa Powiatowego w Oświęcimiu oraz Rady Powiatu,  w Komendzie Powiatowej Policji w Oświęcimiu oraz Komisariatach Policji w Brzeszczach, Chełmku, Kętach oraz  Zatorze (nowy adres KP Zator ulica Słowackiego 15a),  funkcjonują samoobsługowe, bezpłatne alkomaty dla kierowców.  Przy ich  pomocy kierowca mający wątpliwości może samodzielnie i szybko dokonać kontroli stanu trzeźwości.

Apelujemy o przestrzeganie przepisów, rozsądek oraz trzeźwość na drodze.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

5 komentarzy

  1. Radary OK. Ale może jeszcze coś skontrolować. Narzekamy na korki, a spowalnianie na rondach z powodu nie włączania kierunkowskazów przez zjeżdżających z ronda? Kiedy jadę rowerem ul. Kolbego to wyprzedzający mnie notorycznie przecinają podwójną ciągłą. Kiedy jadę rowerem ul. Królowej Jadwigi to wyprzedzający mnie wręcz się o mnie ocierają, a powinien być minimum 1 metr odległości – zalecane 1,5 metra. Na Konarskiego podobnie.

  2. Dlaczego wyeliminowali z ruchu drogowego? Zlapali na wykroczeniu lub przestepstwie…tyle. Niestety jakas czesc kierowcow dalej prowadzi pojazdy, tylko ze nielegalnie.

  3. Do Pana hotina:
    Jesteś obłąkany, musisz bardzo nienawidzić ludzi, dobrze się czujesz jak komuś dowalisz. Masz wyłączność na prawdę. Pewnie jesteś małym człowieczkiem z małym ptaszkiem, któremu w życiu się nie układa. Czy Ty czytasz to co wypisujesz? Przełącz niekiedy na inny kanał telewizor, nie oglądaj tylko TVP. Wydałeś już wyrok, że niby wtedy są wolne sądy jak jest po Twojemu i po pisowsku. A co do tych „ciężkich przestępców” co jechali niby po pijaku to w niektórych krajach mogliby jechać legalnie – można do 0,8 promila. Oczywiście nie usprawiedliwiam ich, tylko stwierdzam jak jest.

  4. No to po ogłoszeniu wyroku w ich sprawach będą zdziwieni,że w Polsce są dwie kategorie przestępców tych z doktryny posła PO Neummana i celebrytów np.Naystuba,Kraśko,Kozidrak czy śp.Kamula D. PS. Wolne Sundy i ich pokutnik Igor T.

Send this to a friend