Informacje

POWIAT. Kierowca z zakazem kierowania i bez maseczki

Policjanci z oświęcimskiej drogówki zatrzymali 20 – letniego mieszkańca powiatu olkuskiego, który wsiadł za kierownicę samochodu,  pomimo obowiązującego go zakazu kierowania. Drogowy przestępca wpadł w ręce mundurowych, ponieważ przekroczył dozwoloną prędkość. Młody kierowca odpowie również  za brak maseczki ochronnej na twarzy.

19 maja 2020  wieczorem policjanci pilnowali bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie gminy Zator. Tuż przed godziną 19.00 zmierzyli prędkość samochodu marki Ford jadącego ulicą Wadowicką w Graboszycach. Miernik prędkości wskazał 92km/h przy ograniczeniu prędkości do 50 km/h. W związku z powyższym policjanci dali kierującemu sygnał do zatrzymania się.

Podczas czynności okazało się, że kierujący samochodem 20 latek popełnił nie tylko wykroczenie drogowe lecz dopuścił się także przestępstwa. Z policyjnej bazy danych wynikało, że posiada on sądownie orzeczony zakaz kierowania. Dodatkowo mężczyzna poniesie karę finansową za zlekceważenie obowiązku noszenia maseczki ochronnej, ponieważ podczas interwencji oczekując na osobę, której miał zostać przekazany samochód, zdenerwowany mężczyzna zdjął maseczkę z twarzy i nie reagował na polecenia policjantów, aby ponownie ją założył.

Za kierowanie pojazdem z sądownym zakazem kierowania grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat. Natomiast za zlekceważenie przepisu dotyczącego obowiązku noszenia maseczki ochronnej Inspekcja Sanitarna,  może nałożyć karę grzywny nawet do 30 tysięcy złotych.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

1 komentarz

  1. Co do obowiązku zakładania maseczki: Zwalnia się z niego”osoby, która nie może zakrywać ust lub nosa z powodu stanu zdrowia, całościowych zaburzeń rozwoju, niepełnosprawności intelektualnej w stopniu umiarkowanym albo głębokim lub niesamodzielności; okazanie orzeczenia lub zaświadczenia w tym zakresie nie jest wymagane;”…czyli nie ma takiego obowiązku:)Starczy moje samopoczucie i moja subiektywna ocena sytuacji dp. nasilająca się duszność. Co do reszty karać maxymalnie:)

Send this to a friend