Informacje

POWIAT. Dzieci z Polanki Wielkiej otrzymają bony na wycieczkę

10 gmin z Małopolski o najwyższej frekwencji w drugiej turze wyborów na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej otrzyma bony o wartości 50 tys. zł na wycieczki szkolne dla uczniów z małopolskich szkół podstawowych. Dzisiaj z dumą możemy już zaprezentować listę zwycięzców.

Jestem dumny, że Małopolanie odpowiedzieli tak licznie na apele o udział w wyborach. W ramach nagrody Zarząd Województwa Małopolskiego przekazał w sumie 500 tys. zł zwycięskim gminom, które wypadły najlepiej pod względem frekwencji. Do każdej gminy trafią tzw. bony wycieczkowe o wartości 50 tys. zł, które pozwolą na organizację od 100 do 130 nieodpłatnych wycieczek dla uczniów. Środki zostaną przekazane gminom już na początku września

– powiedział marszałek Witold Kozłowski.

Dodajmy, że frekwencja w Polsce wyniosła 68,18%. Frekwencja w Małopolsce – 70,38% (drugie miejsce w Polsce po województwie mazowieckim).

Bony o wartości 50 tys. zł dla każdej zwycięskiej gminy, zostaną przeznaczone na wycieczki szkolne, co pozwoli zorganizować wyjazdy dla ok. 5 tysięcy uczniów z małopolskich szkół podstawowych. Program zakłada kompleksowe sfinansowanie wycieczki do stolicy Małopolski – miasta Krakowa oraz innych, atrakcyjnych miejsc w naszym województwie. Obejmie on między innymi: przejazd autokarem, zwiedzanie, lekcję demokracji, wyżywienie, ubezpieczenie, usługę przewodnicką.

W ramach lekcji demokracji organizowanej przez Zarząd Województwa Małopolskiego, która odbędzie się na Sali Sejmiku WM opowiemy m.in. naszym młodym gościom o roli i zasadach funkcjonowania regionalnego samorządu, by wzmacniać patriotyczne postawy, poczucie tożsamości i małopolskiej wspólnoty.

Wybory już za nami. Prezentujemy zatem listę 10 gmin z Małopolski, gdzie frekwencja wyborcza była najwyższa:

 1. Laskowa, powiat limanowski 78,82%
 2. Trzciana, powiat bocheński 78,28%
 3. Sułoszowa, powiat krakowski 78,27%
 4. Wielka Wieś, powiat krakowski 78,21%
 5. Żegocina, powiat bocheński 78,13%
 6. Polanka Wielka, powiat oświęcimski 77,37%
 7. Zielonki, powiat krakowski 77,31%
 8. Zabierzów, powiat krakowski 77,05%
 9. Wiśniowa, powiat myślenicki 76,69%
 10. Iwkowa, powiat brzeski 76,29%

Warto podkreślić, że środki finansowe do poszczególnych gmin trafią na początku września br. i pozwolą na organizację fantastycznych, a przede wszystkim nieodpłatnych wycieczek dla wielu małopolskich uczniów. Jak podkreślił marszałek Witold Kozłowski, wycieczki będą doskonałą okazją, by odwiedzić między innymi małopolskie instytucje kultury, a także do wzięcia udziału w lekcji demokracji, która przybliży uczniom działanie sejmiku województwa oraz całego samorządu.

UMWM

Poprzedni artykułNastępny artykuł

9 komentarzy

 1. Dobry temat 🙂 A mnie się wydaje, że bardziej niebezpieczne są obleśne rączki katolickich księży. Nie twierdzę, że wszystkich. Są wśród nich przyzwoici ludzie. Jak choćby były ksiądz Tymoteusz, który z radością i entuzjazmem podjął się trudnej sztuki wychowania potomstwa. I za to mu chwała! A dla wstydliwej „Babci” pała!

 2. Komisja sejmowa zajmie się ustawą przewidującą kary za wypowiadanie słów „cukierek albo psikus”. Wpłynęła w formie petycji, a bieg nadała jej marszałek Elżbieta Witek.
  „Kto w dniu 31 października danego roku kalendarzowego przebiera się za straszną postać, w szczególności za kościotrupa, czarownicę, wampira, diabła lub inną kojarzącą się z piekłem istotę, podlega karze ograniczenia wolności lub aresztu na okres nie krótszy od 15 dni” – brzmi pierwszy artykuł projektu ustawy o wspieraniu tradycji narodowych RP. A jeden z kolejnych głosi: „Kto w dniu 31 października chodzi i puka po mieszkaniach, prosząc o cukierki, lub ostrzegając przed popełnieniem złośliwego żartu – podlega karze grzywny w wysokości co najmniej 500 złotych lub karze ograniczenia wolności”.

 3. Zakażenia w powiatach pisowskich – ciekawe, nie? Na weselach, gdzie pijani pisowcy obściskują się i ośliniają, skoro niebezpieczeństwa nie ma: sam pan premier mówił, że koronawirus w odwrocie, już nie jest groźny.

 4. Poza dwoma pierwszymi komentarzami to reszta odstaje poziomem… O czym wy piszecie?

 5. Oby te dzieci jadąc na wycieczkę nie zaraziły się bo małopolska pobija ostatnio rekordy w zakażeniach covidem

 6. Brawo, patriotyczne nastawienie do wyborów zaowocowało w Polance Wielkiej zasluzoną nagrodą.

Send this to a friend