Informacje

POWIAT. Do starostwa osobiście tylko w sprawach naprawdę koniecznych

W związku z zagrożeniem koronawirusem Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu podejmuje działania profilaktyczne mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom, których obsługuje. Od najbliższego czwartku (12 marca) prosimy o ograniczenie osobistego załatwiania spraw w budynku starostwa tylko do spraw koniecznych.

W pozostałych przypadkach proponujemy, aby w miarę możliwości wykorzystywać alternatywne sposoby komunikacji
z wydziałami starostwa:

 • przez ePUAP,
 • wysyłając pisma/wnioski na e-mail: sekretariat@powiat.oswiecim.pl, lub wskazane poniżej e-maile poszczególnych wydziałów,
 • telefonicznie: 33/844-96-00,
 • pocztą tradycyjną: ul. Wyspiańskiego 10, 32-602 Oświęcim,
 • pozostawianie korespondencji na dzienniku podawczym (parter budynku).

 

Wydział Komunikacji i Transportu

Mieszkańcy będą obsługiwani  TYLKO po wcześniejszej rezerwacji wizyty za pośrednictwem strony internetowej www.powiat.oswiecim.pl – zakładka „System internetowej rejestracji biletów Wydziału Komunikacji” lub telefonicznie
pod nr tel.:

 • 33/844-96-32 PRAWA JAZDY
 • 33/844-96-24 REJESTRACJA POJAZDÓW.

 

Wydział Geodezji, Kartografii i Gospodarki Nieruchomościami

Wnioski oraz wszelkiego rodzaju dokumenty można składać na DZIENNIKU PODAWCZYM starostwa. Mieszkańcy będą obsługiwani po wcześniejszej rezerwacji wizyty za pośrednictwem nr tel.:

 

Wydział Ochrony Środowiska

Wnioski oraz wszelkiego rodzaju dokumenty można składać na DZIENNIKU PODAWCZYM starostwa lub e-mailem
na adres: środowisko@powiat.oswiecim.pl. Mieszkańcy będą obsługiwani po wcześniejszej rezerwacji wizyty
za pośrednictwem nr tel.: 33/844-97-12.

 

Wydział Architektury i Budownictwa

Wnioski oraz wszelkiego rodzaju dokumenty można składać w SEKRETARIACIE WYDZIAŁU, tj. I piętro p. nr 125. Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr tel. 33/844-97-25 lub e-mailem wab@powiat.oswiecim.pl.

 

Wydział Inwestycji, Rozwoju i Dróg

Wnioski oraz wszelkiego rodzaju dokumenty można składać na DZIENNIKU PODAWCZYM starostwa. Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr tel.: 33/844-97-21, 33/844-96-90 lub e-mailem rd@powiat.oswiecim.pl.

 

Biuro Powiatowego Rzecznika Konsumentów

Wnioski oraz wszelkiego rodzaju dokumenty można składać na DZIENNIKU PODAWCZYM urzędu lub drogą e-mail
na adres rzecznik.konsumentow@powiat.oswiecim.pl. Mieszkańcy będą obsługiwani po wcześniejszej rezerwacji wizyty
za pośrednictwem nr tel. 33/844-97-33.

Dodatkowe informacje można uzyskać na stronie internetowej www.powiat.oswiecim.pl w zakładce „jak załatwić sprawę w Starostwie”.

Poprzedni artykułNastępny artykuł

13 komentarzy

 1. Tak starostwo jest przyjazne petentom, bo niczego tam nie załatwiają. A jak przyjdzie do paszportowego albo komunikacji to wtedy widać przyjazność i otwartość.

 2. To zapraszam na przykład do sądu rejonowego. Od wejścia uderza smród starych papierów. Warunki pracy większości urzędów są właśnie takie. Nie mówię, to że dobrze. Mówię – to źle. Ale bardzo wątpię, aby znalazły się nagle wielkie pieniądze w skali makro na poprawę tej sytuacji.

 3. Do przytomnego:
  Powiedz ten tekst o windach osobom starszym i schorowanym, które żeby cokolwiek załatwić w Urzędzie czasem są ganiane z Zaborskiej na Solskiego i tam przyjmowane są na chodniku (!!!) bo nie są w stanie wejść do gmachu (Gdzie RODO w tej sytuacji pani Marto?). Powiedz to osobom na wózku, które mają coś do załatwienia na 2 piętrze w urzędzie na Zaborskiej. Wiadomo, że tobie się łatwo mówi bo pewnie młody i zdrowy, ale zobaczymy za kilka lat. Chociaż wcześniej Unia wymusi budowę nowego urzędu spełniającego podstawowe warunki do obsługi klientów. A jak nie to nadzór budowlany zamknie obecny, który jest w tragicznym stanie technicznym.

 4. Rozwiązanie jest proste. Chwierut powinien zbudować nowy gmach urzędu miasta, za jakieś 20 -30 baniek. Z windami, klimatyzacjami, przestronnymi biurami i pięcioma łazienkami na każdym piętrze. Powinien. Pod warunkiem, że Bystry ochotniczo zgodzi się opodatkować na ten cel.
  Niektórym urzędasom to się w tyłkach poprzewracało. Ogromna większość urzędników administracji państwowej i samorządowej w Polsce pracuje w klitkach, w starych budynkach, przy starych biurkach i szafach. O czymś takim jak klimatyzacja może tylko pomarzyć. Zmiana tej sytuacji wymagałaby ogromnych pieniędzy, których nie ma i na których ewentualne wydanie nie ma przyzwolenia społecznego. Narzekającym urzędasom polecam zaznajomienie się z warunkami pracy na budowach, fabrykach, marketach, w hałasie i pyle, bez porannej herbatki lub kawki i przerwy na pogaduszki z koleżankami.

 5. W Urzedzie Miasta nie ma zadnych standardow obslugi! W wydziałach gdzie przyjmuje sie najwiecej ludzi nie ma w lecie klimatyzacji. Nie ma windy do wydzialu gdzie wyrabia sie dowody osobiste i karty dla seniorow. Sa za to krete schody.Nie ma ubikacji dla klientow urzedu.Nie ma dlugopisow na korytarzach, a pomoc w wypelnianiu czegokolwiek prawie zadna. A panstwo wymagacie bog wie czego. Starostwo od wielu lat jest przyjazne klientom. W Urzedzie Miasta wszystko zarasta mchem i starocia. Jaki pan taki kram.

 6. Podobno pewien Wicewojewoda Małopolski choruje na … – jednak nie będę takim ssynem jak ty.

 7. Taaa, masz rację hotinie. Przecież wiemy, że to znowu ty.

 8. Poza tym, jak wiadomo, to Chwierut wymyślił koronawirusa. Podobnie jak też wymyślił: wypadki drogowe, powodzie, dżumę, cholerę, hemoroidy, broń atomową, biegunkę, zaparcia, galopującą inflację, lgbt, Banasia, gradobicie, szarańczę, terrorystów arabskich, dziury w drogach, żydów, trzęsienia ziemi i wszelkie inne plagi spadające na łagodnych i bliźnim życzliwych oświęcimskich prawaków.

 9. Pan Starosta pokazał klasę, szanuje swoich pracowników… A prezydent miasta jakie środki ostrożności wprowadził w urzędzie? Karteczki z komunikatem????

 10. Panie Prezydencie kiedy Pan wprowadzi to co Starosta słusznie zrobił? Ograniczyć dni przyjmowania petentów do 2 w tygodniu i tylko do najważniejszych spraw. Np wtorki 7.30 -17.00 czwartki 7 30 -15.30 i wystarczy a pozostale dni to dni wewnętrzne i praca korespondencyjna.

 11. Brawo. Kolejny raz Starosta pokazuje, że Janusz Chwierut jest 100 lat za murzynami. Ponoć Chwierut nawet basenu ze skąpstwa nie chce zamknąć na okres 2 tygodni. W urzędzie miasta wiszą jedynie karteczki, żeby petent był 1 metr od urzędnika! I co to da? Jak wytyczne mówią o 4,5 m rozsiewu wirusa.

 12. Podobno Starosta Oświęcimski choruje na nowotwór, a jego stan jest dość poważny?

Send this to a friend