Informacje

OŚWIĘCIM. Miejskie szkoły, Muzeum Zamek zamknięte

Zgodnie z decyzją rządu również w Oświęcimiu, od 12 do 25 marca, zamknięte zostaną wszystkie szkoły, przedszkola publiczne i niepubliczne, świetlice oraz żłobki. W wyjątkowych sytuacjach  dla dzieci uczęszczających do szkół podstawowych  organizowane są zajęcia opiekuńcze 12 i 13 marca. Pozwoli to rodzicom zorganizować opiekę na kolejne dni.

Ustawa koronawirusowa przewiduje dodatkowy zasiłek dla rodziców, którzy będą musieli zająć się swoimi dziećmi w razie zamknięcia przedszkola, żłobka czy szkoły do 14 dni.

Szczegółowe informacje można uzyskać na stronie http://men.gov.pl

Prosimy też o śledzenie komunikatów o różnych działaniach podejmowanych przez służby w sprawie koronawirusa.

Odwołane zostały popołudniowe zajęcia w Miejskiej Bibliotece Publicznej.  Od jutra Muzeum Zamek i Muzeum Ratusz są zamknięte. Zajęcie stałe, imprezy, projekcje filmowe w okresie do 25 marca zawiesiło również Oświęcimskie Centrum Kultury oraz Osiedlowy Dom Kultury na Zasolu. Muzeum Auschwitz -Birkenau w okresie od 12 do 25 marca będzie niedostępne dla zwiedzających.  Najprawdopodobniej jutro zostanie podjęta decyzja o zamknięciu biblioteki.

UM Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

2 komentarze

  1. @Mosir
    Decyzja o zamknięciu była już gotowa, ale w ostatniej chwili dostała prikaz z góry, że w żadnym wypadku ma nie zamykać bo pewnego pana zaczął gryźć wąż w kieszeni.

  2. A dyrektor Gworek basen trzyma nadal otwarty… Taka polityka zarządzania jest skrajnie nieodpowiedzialna i amatorska.

Send this to a friend