Informacje

POWIAT. Cenny sprzęt od WOŚP trafił do Szpitala

Po nowoczesnych łóżkach dla pacjentów covidowych i urządzeniach diagnostycznych dla oddziałów dziecięcych, Szpital Powiatowy w Oświęcimiu otrzymał kolejny, wysokiej klasy sprzęt zakupiony przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Trafił już na oddział chirurgii dziecięcej powiatowej lecznicy.

– 12 marca firma Getinge Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przekazała dla Zespołu Opieki Zdrowotnej w Oświęcimiu aparat do znieczulenia dzieci Flow-c wraz z monitorem Philips IntelliVue MX550 – poinformował dziś po godz. 14 Szpital Powiatowy im. Maksymiliana w Oświęcimiu.

Przypomnijmy, że do tej pory oświęcimska lecznica wcześniej otrzymała w darze od WOŚP sprzęt o wartości kilkuset tysięcy złotych.

– Przeszło 463 tys. zł to wartość urządzeń i wyposażenia, jakie trafiły na oddział dziecięcy, w tym są kardiomonitory, ultrasonograf, aparat EKG, pompy strzykawkowe, aparat do lokalizacji naczyń krwionośnych. Z kolei na ponad 177 tys. zł wyceniony jest sprzęt, o który wzbogacił się oddział chirurgii dziecięce w postaci nowoczesnych urządzeń diagnostycznych i specjalistycznych łóżek. Oprócz tego Fundacja WOŚP przekazała urządzenia dla oddziału chorób wewnętrznych nefrologii i dializoterapii, a także pomocy doraźnej – informowała w styczniu br. dyrekcja szpitala w Oświęcimiu.

powiat oświęcimski

Poprzedni artykułNastępny artykuł

6 komentarzy

  1. Szpitali im. Maksymiliana – pominięcie św. śmierdzi PO-wszczyzną i lewactwem. Czyżby ten portal też był z tych zależnych inaczej – samozwańczo głoszących się niezależnymi. ???

  2. Do stefanb a ile dal caritas na ten konkretny szpital,niech sie pochwala.

  3. Szpital im. św. Maksymiliana do wiadomosci redakcji…nie im. Maksymiliana…

  4. Rozumiem, że hotin i jemu podobni wyznawcy kaczyzmu złożyli w szpitalu oświadczenia iż nie będą korzystać z tego sprzętu.

  5. Każda próba obelżywego określania owego typu ludzi zrównuje określającego z określanymi…

    Nie szedł bym tu w wojnę światopogladową. Owsiak to konkurencja dla Caritasu. Zwykły biznes, nic poza tym.

  6. Owsiak to Wielki Człowiek przez duże C . Parafrazując klaska ..Nie ma w słowniku ludzi kulturalnych słów które mogłyby dostatecznie obelżywie określić „buszmenów” szkalujących jego działalność charytatywną. 🙂

Send this to a friend