Informacje

POWIAT. Akcja „Bezpieczna droga do szkoły 2021”

Podczas ostatnich dni wakacji w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły 2021”,  policjanci sprawdzali infrastrukturę drogową znajdująca się w rejonie szkół i placówek oświatowo – wychowawczych, aby podnieść bezpieczeństwo dzieci w drodze do szkoły.  We wrześniu w ramach w/w akcji policyjne patrole będą pełnić służbę w rejonach szkół, gdzie mundurowi będą zwracać uwagę na wszystkie nieprawidłowe zachowania uczestników ruchu drogowego, zarówno kierujących, jak i pieszych. Będą przypominać kierującym pojazdami o zachowaniu szczególnej ostrożności przed przejściem dla pieszych oraz w obserwowaniu drogi i jej otoczenia.

Mundurowi zwrócą też uwagę czy pojazdy zatrzymujące się przy szkołach nie powodują zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego lub jego utrudnienia, a także zwrócą uwagę na sposób przewożenia dzieci. Funkcjonariusze spotkają się również dziećmi z klas pierwszych szkół podstawowych, aby przybliżyć im ważne zagadnienia z bezpieczeństwem dziecka w ruchu drogowym.

Akcja „Bezpieczna Droga do Szkoły” adresowana jest również do wszystkich dorosłych, w szczególności do rodziców i nauczycieli, którzy w rozmowach z dziećmi powinni przypominać im,  jak ważne dla bezpieczeństwa jest przestrzeganie przepisów drogowych.  Przede wszystkim należy pokazać dziecku najbezpieczniejszą trasę do szkoły i sposób jej pokonania, ze szczególnym zwróceniem uwagi na przejścia dla pieszych. Ponadto zawsze rodzic powinien dawać dobry i poruszając się po drodze nie łamać przepisów. Natomiast, aby zwiększyć bezpieczeństwo dziecka, jego ubranie i plecaki powinny być wyposażone w elementy odblaskowe widoczne dla kierowców.

Odrębny apel kierujemy do kierowców,  o zachowanie wyjątkowej koncentracji i uwagi za kierownicą, zwłaszcza w rejonach szkół oraz przejść dla pieszych. Widząc pieszego przed przejściem  należy się zatrzymać, w ten sposób umożliwić mu bezpieczne przejście przez ulicę.

Wszystkim uczniom życzymy spokojnego i bezpiecznego powrotu do szkoły.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

5 komentarzy

  1. @ dostawca I nikt nie będzie interweniował. Ludzie chcą jeździć pod prąd, jak im się podoba, chcą parkować na przejściach dla pieszych, trawnikach, chodnikach. Chcą chodzić po całej ulicy, przebiegać przed autami i jeździć będąc nawalonymi. Chcą zajmować dwa miejsca parkingowe, jeździć w mieście 100km/h i bez tłumików.

  2. I dalej nikt nie sprawdza co się dzieje na Budowlanych podczas dowożenia dzieci do szkoły i ich odbierania. Pani zabrała dziecko i pojechała … pod prąd omal nie doprowadzając do kolizji. Mnie to dynda. Spotkanie z dostawczakiem może być nieprzyjemne dla osobówki.

  3. Dlaczego nie było patrolu na ul. Budowlanych? To co się tam dzieje zakrawa o pomstę do nieba. Parkowanie gdzie popadnie i jak popadnie. Nawet trawników nie uszanują.Śmieciarki mają problem z podjechaniem pod śmietnik, bo „dostawcy” dzieci blokują drogi dojazdowe. Dzieci są wysadzane na jezdnię zamiast na chodnik. Oczywiście kto by tam patrzył w lusterka. Najwyżej ktoś dziecko przejedzie. Włażenie z za samochodu na jezdnię też jest normą. Tak jest dwa razy dziennie. Tam się na da jechać szybciej jak 1 km/h.

  4. Czytam i nie wierzę. Dlatego też dedykuję to co powyżej napisane Prezydentowi Oświęcimia i Policji w odniesieniu do uliczki przy szkole podstawowej nr 4 i przedszkolu nr 14. Przy tym co tam się dzieje to należałoby powiedzieć że to co powyżej jest napisane to wierutna bzdura. Jeszcze na dodatek dano zezwolenie na ustawienie paczkomatu – przejście tą uliczką dla dzieciaków jest jak tor przeszkód. No ale władza wie lepiej.

Send this to a friend