Informacje

Portret Brada Pitta

Brad Pitt urodzony 18 go grudnia 1963  to jeden z topowych aktorów Hollywood, obok Mata Damona , George Clooneyaczy Bena Afflecka z którymi wielokrotnie współpracował na planie filmowym.  Ze wszystkimi tymi gwiazdorami zresztą przyjaźni się w życiu prywatnym i prawdopodobnie będzie z nimi świętował swoje 55 urodziny. Brad Pitt kojarzony od dekad za jednego z bardziej przystojnych mężczyzn na świecie. Niejeden raz trafił na dziesiątki list najgorętszych aktorów. 5 lat z rzędu został okrzyknięty najgorętszym żyjącym facetem.

Z okazji jego urodzin przejrzyjmy się jego karierze Hollywood.

Kariera

Brad Pitt przede wszystkim prawdziwe uznanie zdobył w filmie Ridleya Scotta – Thelma I Louise w którym zagrał role JD. Po tym filmie jego kariera nabrała tempa gdy zostal okrzyknięty przez magazyn „People”najseksowniejszym aktorem.

W kolejnych latach pokazał nieznane dotąd oblicze aktora w filmie Kalifornia. Zagrał w nim role obskurnego, odrzucającego, niechlujnego psychopatę. Prawdziwa chwale przyniósł mu jednak „Wywiad z wampirem” w którym zagrał u boku Toma Cruisa. Za role romantycznego nieszczęśliwego Luisa otrzymał nominacje do Oskara. Tego samego roku 1994 zagrał również role u boku Anthoniego Hopkinsa w kultowych „Wichrach namiętności”. Niekrótko po tym Anthony wraz z Pitem spotkali się na planie filmu do „Joe Black”. W 1995 r pamiętamy go z roli w jednym z najznakomitszych thrillerów „Siedem”. Rok 1997 to kreacja w dramacie „7 lat w Tybecie”. Jedną z ciekawostek jest fakt, że Brad Pitt po tym filmie dostał dożywotni wstęp do Chin. Jak wiemy Chiny to potężne mocarstwo słynące z nieustannego rozwoju i przemysłu. Produkują i dostarczają produkty niemal do każdego zakątku świata. Chiński rynek znany jest także internautom, którzy chętnie korzystają z portali i sklepów internetowych. Sprawdź jeden z wiodących na polskim rynku chiński sklep internetowy alibaba.

Życie prywatne Brada Pitta

Jak wiemy Brad  Pitt miał w swoim życiu wiele kobiet. Długo wyznawał zasadę im młodsza narzeczona tym lepsza. Po wspólnym występie w filmie „Za młoda by umrzeć ” związał się z szesnastoletnia Juliet Lewis. Na planie „Siedem” zaś stracił głowę dla odtwórczyni głównej roli żeńskiej Gwyneth Paltrow. Wkrótce Gwyneth i Bradd zostali okrzyknięci za najpiękniejszą parę Hollywood. Po hucznych zaręczynach na siedem miesięcy przed datą ślubu Brad zostawił piękną Gwyneth na lodzie. Kolejna z wybranek była Jennifer Anniston znana z filmu przyjaciele. Wraz z rozpoczęciem kampanii reklamowej „Pan i Pani Smith ” światowego rozgłosu nabrała plotka o romansie Brada Pitta z jedną z najpiękniejszych kobiet Angelina Jolie.  Razem przez wiele lat żyli we wspólnym małżeństwie, adoptowali trojkę dzieci oraz doczekali się trojki swoich. Informacja o decyzji rozwodu pary obiegła świat 12 go kwietnia 2019 roku.

Ciekawostki

  • Od 1990 Brad Pitt ma zakaz wjazdu do Chin po zagraniu w jednej z głównych ról do filmu „ 7 lat w Tybecie”
  • Na potrzebę do roli w filmie „Kalifornia” Brad Pitt poddał się dentystycznemu zabiegowi rozdrobnienia zęba
  • W 2008 roku Brad Pitt za role Tylera Durden w filmie „Podziemny krąg” zajął bezkonkurencyjnie pierwsze miejsce w rankingu magazynu „Empire” – na sto najlepszych filmowych charakterów
  • Swego wizerunku użył w dziesiątkach kampanii reklamowych firm, rozmaitych branż i produktów, od bielizny przez biżuterię po najnowsze modele firmy Honda.

Słynne cytaty Brada Pitta

  • „Nie nadaję się do bezmyślnego wykonywania rozkazów”
  • „W każdej chwili wymieniłbym młodość na mądrość wieku dojrzałego”
  • „Stawiam na skrajną różnorodność. Szukam różnych ról, bo nie chce zostać przypisany tylko do jednego ich rodzaju zanim nie przekonam się w jakich jestem najlepszy”

Najnowsze role Brada Pitta

Mimo, że Brad Pitt osiemnastego grudnia kończy swoje 55 urodziny to wciąż świetnie sobie radzi na filmowym ekranie oraz jako producent filmowy. Jednymi z najnowszych produkcji w jakich zagrał są „Pewnego razu w Hollywood” oraz „Ad Astra”. Najnowszy film na jaki czekamy to kultowy i długo wyczekiwany „ World War Z 2”.

 

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend