Wideo

POROZMAWIAJMY O. Waldemar Łoziński: Jestem zaskoczony, że pan prezydent kandyduje…

Jakub Przewoźnik, Waldemar Łoziński i Paweł Plinta z „Porozmawiajmy.O” komentują prezydenckie podsumowanie kadencji, które dokonało się kilka dni temu na oświęcimskim zamku. Nawiązujemy również do wywiadu prezydenta Janusza Chwieruta w TVP Kraków, gdzie włodarz Oświęcimia zapowiada np. powstanie otwartego miejskiego kąpieliska (chociaż może to jeszcze trochę potrwać…). – Cieszę się bardzo, że zadane przez nas publiczne pytania, które możemy zobaczyć na plakatach w kilku miejscach na terenie Oświęcimia, stały się inspiracją do szerszej publicznej dyskusji. Temat odkrytego kąpieliska np. podejmowaliśmy parokrotnie. W TVP Kraków zauważono również nasz pomysł zamrożenia podatków w Oświęcimiu. Natomiast komentarz pana prezydenta, w którym używa słowa „populizm”, jest już w starym stylu, czyli mocno rozczarowujący. Szkoda, że prezydent miasta ma tak mało do powiedzenia – mówi dr Jakub Przewoźnik, radny miasta Oświęcim.

W kwietniu wybory samorządowe. Wiemy dziś, że o fotel prezydenta ponownie będzie ubiegał się Janusz Chwierut (PO). Wiadomo również, że jego rywalem będzie Jakub Przewoźnik (PiS). Spodziewamy się także startu Macieja Klimy (zapewne pod szyldem KOS), a być może zgłosi się ktoś jeszcze. – Kandydatury Kuby Przewoźnika i Maćka Klimy to wreszcie zapowiedź tak potrzebnych w Oświęcimiu zmian. Brawa dla obu tych panów. Jestem jednak autentycznie zaskoczony, że także obecny prezydent, znowu chce ubiegać się o kolejną kadencję. Po tylu latach, wobec braku efektów i jakiegokolwiek pomysłu, dałbym już sobie na jego miejscu spokój – ocenia Waldemar Łoziński, radny miasta Oświęcim.

Wspominamy także krótko pierwszy Oświęcimski Ring Samorządowy, który odbył się 2 lutego w oświęcimskiej bibliotece, a gościem specjalnym tego wydarzenia był Lucjusz Nadbereżny, prezydent Stalowej Woli.

– Zachęcamy Państwa do samorządowej i obywatelskiej aktywności. „Jesteś sterem, białym żołnierzem, to jest właśnie ten czas”, posiłkując się słowami piosenki, a proza życia jest taka, że Oświęcim na pewno potrzebuje dziś nowej energii. Zapraszamy także do współpracy i rozmowy w „Porozmawiajmy.O” – dodaje Paweł Plinta.

Nasz adres e-mail: porozmawiajmy.o.oswiecim@gmail.com

Nasz numer telefonu: 500 146 701

Zapraszamy do udziału we wspólnej obywatelskiej dyskusji!

art. zlecony

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend