Wideo

POROZMAWIAJMY O. Chwila refleksji po sesji Rady Miasta Oświęcim

W tym odcinku „Porozmawiajmy.O”, w żelaznym gronie pomysłodawców programu – radni miasta Jakub Przewoźnik i Waldemar Łoziński plus Paweł Plinta – wspominamy i komentujemy wybrane wątki z ostatnich sesji Rady Miasta Oświęcim.

Rozmawiamy o niezbyt jasnej, w każdym razie dla nas, ścieżce nadawania nazw dla nowych ulic w Oświęcimiu. Rozważamy to, co zostało w tym temacie zaproponowane przez prezydenta miasta. Zastanawiamy się dlaczego na patronów nowych ulic nie wskazuje się np. powszechnie szanowanych osób związanych z oświęcimskim samorządem. Zauważamy na tym przykładzie, że w Oświęcimiu najwyraźniej mocno kuleje procedura konsultacji społecznych. A przecież w kwestii patrona danej ulicy wypadałoby uwzględnić zdanie mieszkańców czy rady osiedla.
Dyskutujemy również o okolicznościowym przemówieniu gospodarza miasta podczas niedawnej uroczystej sesji Rady Miasta Oświęcim. Czy rzeczywiście prawdą jest, że kluczowe ostatnio okoliczne inwestycje, jak budowa drogi S1 czy centrum obsługi turystów przy PMAB, są zasługą właśnie pana prezydenta? Podczas rozmowy osiągamy w tej kwestii konsensus.

Ten i poprzednie materiały w ramach „Porozmawiajmy.O” realizowane są przez ludzi, którym zależy na rozwoju miasta i regionu na każdej płaszczyźnie. Dlatego zapraszamy wszystkich samorządowców, lokalnych aktywistów, przedstawicieli organizacji społecznych do włączenia się do wspólnej dyskusji o teraźniejszości i przyszłości Oświęcimia.

Nasz adres e-mail: porozmawiajmy.o.oswiecim@gmail.com
Nasz numer telefonu: 500 146 701

Zapraszamy do udziału we wspólnej obywatelskiej dyskusji

art. zlecony

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend