Informacje

Policjanci interweniują w Osieku: Zaniedbane psy przejęte przez schronisko

Policjanci z Oświęcimia interweniowali w sprawie zaniedbanych psów w Osieku. Psy zostały przekazane do schroniska, a wobec właścicieli wszczęto postępowanie karne.

Zaniedbane psy Osiek
Zaniedbane psy Osiek

Policjanci Interweniują w Osieku: Zaniedbane Psy Przejęte przez Schronisko

Zgłoszenie o Zaniedbanych Psach w Osieku

Policjanci z oświęcimskiej komendy podjęli interwencję, podczas której dwa zaniedbane psy zostały oddane pod opiekę pracowników schroniska. Psy były własnością dwóch rodzin z Osieka. Zaniedbania ujawnił pracownik firmy pożyczkowej.

Szczegóły Interwencji Policji

W poniedziałek (27.05.2024) tuż po godzinie 19 operator numeru alarmowego 112 został powiadomiony przez pracownika firmy pożyczkowej o dwóch bardzo zaniedbanych psach znajdujących się na terenie dwóch sąsiednich posesji w Osieku. Na miejsce natychmiast udali się dzielnicowi.

Policjanci potwierdzili zgłoszenie. Jeden pies był zamknięty w piwnicy, gdzie podłoga była zaśmiecona różnego rodzaju pudełkami, deskami oraz puszkami i butelkami, co uniemożliwiało psu poruszanie się. Drugi pies na sąsiedniej posesji był przywiązany łańcuchem do budy. Oba psy były brudne i zaniedbane, bez dostępu do czystej wody oraz pokarmu.

Zaniedbane Psy Przejęte przez Schronisko

Po kilkunastu minutach na miejscu zjawili się właściciele posesji, 34 i 39-latek. Jeden z mężczyzn zaprzeczył, aby jego pies nie otrzymywał jedzenia, na dowód wskazał puszkę po pokarmie, w której znajdowały się larwy owadów. Drugi mężczyzna przekazał, że pies jest własnością jego żony, która przebywała w pracy. Na miejsce wezwano pracowników schroniska dla zwierząt w Chełmku, którzy przejęli psy.

Postępowanie Karne wobec Właścicieli

W związku z podejrzeniem, że właściciele psów dopuścili się znęcania oraz zaniedbania zwierząt, wszczęto postępowanie karne. Za znęcanie nad zwierzęciem grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Interwencja policji Oświęcim
Interwencja policji Oświęcim

Apel o Odpowiedzialność za Zwierzęta

Przypominamy, że posiadanie zwierzaka to nie tylko przyjemność, ale przede wszystkim wielka odpowiedzialność. Osoba posiadająca zwierzę domowe ma obowiązek zapewnić mu pomieszczenie chroniące przed zimnem, upałami i opadami atmosferycznymi, odpowiednią karmę i stały dostęp do wody. Zabrania się trzymania zwierząt domowych na uwięzi dłużej niż 12 godzin w ciągu doby lub w sposób powodujący cierpienie.

Reaguj na Zaniedbania Zwierząt

Apelujemy o niezwłoczne reagowanie na sytuacje, w których widzimy, że zwierzę jest zaniedbywane. W takich przypadkach należy powiadomić inspektorów Ogólnopolskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami Animals. Gdy życie zwierzaka jest zagrożone, zgłoszenia należy dokonać pod numerem alarmowym 112.

Policja Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend