Informacje

OŚWIĘCIM. Zrewitalizowany Park Pokoju zostanie otwarty w połowie roku

Po zimowej przerwie wznowiono prace w parku Pokoju na osiedlu Chemików. Robotnicy montują urządzenia zabawowe, uszczelniają też nieckę stawu. Równolegle trwa budowa zaplecza sanitarnego. Na terenie o powierzchni 7 ha, pomiędzy ulicami Dąbrowskiego, Tysiąclecia i Słowackiego, przygotowywana jest strefa zabaw i rekreacji dla maluchów oraz starszych dzieci.

Mieszkańcy będą też mieli część spacerowo-rowerową. W centralnym miejscu powstanie staw z fontanną. W parku pojawią się nowe aranżacje zieleni, drzew, krzewów i kwiatów. Teren jest ogrodzony, będzie też oświetlony i monitorowany. Zadbano również o zaplecze sanitarne. Inwestycja zakończy się w połowie roku, wtedy też będzie można korzystać z atrakcji i uroków tego miejsca. Miasto na urządzenie parku, które kosztuje ponad 7,5 mln zł pozyskało blisko 4, 3 mln zł z pieniędzy unijnych.

 

 

UM Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

26 komentarzy

 1. Moim zdaniem super, wreszcie w Oświęcimiu park z prawdziwego zdarzenia. Zazdrosnym pisiorom i pijaczkom (taki sojusz) się nie podoba, cóż, trudno. .

 2. Jeden szalet miejski kosztował 0,5 mln zł
  Basen kosztował ponad 50 mlz zł
  Kładka na Kamieńcu tylko 25 mln zł (promocja)

  A prezydent JCH lamentuje, że miasto musi oddać do skarbu państwa jakieś 11 mln zł, które pobrało niezgodnie z prawem. Przecież stać nas na wszystko 🙂

 3. Warto wybrać się w okolice nowego parku i na własne oczy zobaczyć jak wygląda „przerobienie” 7,5 mln złotych. Dla ułatwienia obserwacji, proszę zwrócić uwagę na jakość użytych materiałów.

 4. Niestety do tego prócz demagogii trzeba jeszcze mieć porządne i skuteczne narzędzie. Hotin,Czesław i Alfred to bezdzietne trutnie, co widac po ich złosliwych komentarzach pod artykułem o placu zabaw dla dzieci. Żaden ojciec nie wypisywał by takich głupot . Tyle maja co tu mogą wylać tej chorej żółci…

 5. Trzeba po prostu wziąć przykład z Nigru Tam na jedną kobietę w wieku rozrodczym przypada 7,75 dzieci. Da się? Da. Z pewnością pomoże Instytut ds. Rodziny i Demografii założony niedawno przez pis. Ciekawe co wymyśli. Może coś w rodzaju polskiego narodowego i patriotycznego Lebensbornu?

 6. @ALLfred:)

  Dołącz do grona tych, którzy wyjechali. No weź, pomniejsz populację Oświęcimia. Świat stoi przed tobą otworem.

  Wiemy co to za otwór…

 7. @obatel rysiu
  towarz\yszu szmaciak, dzień bez szmaciakowania dniem straconym? tak najwyraźniej uważasz. Masz swoje szmaciakowe prawo tak uważać. A jak będzie wyglądał park to zobaczymy po roku dzialania i jak już miejscowe lumpy wezwmą go w swoje posiadanie.

 8. @stefanB
  nie pochlebiaj sobie. NIe jesteś żadnym wyzwaniem. NIe potrafisz się odnieść do prostych ogolnie dostępnych informacji. Umysłu nie staje, czy jest jakiś inny powod?
  W sumie to nieważne bo jesteś po prostu nudny w swym samouwielbieniu.

 9. I co mój osobisty hejterze, chaszce ci wycięli? Boli du….pa? Teraz żeby żeby się brzydko bawić w krzakach będziesz musiał jechać aż na Machnaty. Puki Chwierut nie zamknie linii oczywiście…

 10. News głównie z placem zabaw dla dzieci a wstający z kolan jak jak zwykle jęczą stękają i emanują swoją smutną egzystencją 🙂 Miód na serce 🙂

 11. @Lucio
  Może jeszcze zwróć uwagę na zmniejszającą się populację IRTYSZÓW?
  Będzie bez sensu ale równie zabawnie jak u stefankaB.

 12. Alfredziunio kochany, zwróć tylko uwagę na jedną rzecz – liczba ludności Polski wynosi teraz realnie ile? Z 35 milionów? A przyrost naturalny jest ubytkiem naturalnym. I coraz bardziej spada.

 13. I jeszcze jedno stefcio, wg wiarygodnego urzędu ilość mieszkańców miasta w 2020 to 38 005 mieszkańców, czaisz? Nie? Tak mi przykro.

 14. @stefanB
  ile razy można ci powtarzać? Pytam ile? Ta taktyka już nie działa. Zapytaj w Urzędzie Stanu Cywilnego, bo sprawiasz wrażenie zbyt leniwego, żeby samemu poszukać, i zbyt zadufanego w sobie i matecze Partyji dwuliterowej, zeby przyznać się, że ludność miasta maleje z roku na roku a wzrost ilości mieszkańcow okolicznych gmin nie bilansuje tego spadku.
  Tobie stefciu partyjniactwo odebrało zdolność do trzeźwego spojrzenia na świat, podobnie jak wielu na tym forum, od hottina począwszy na tobie stefciu skończywszy.

 15. @stefanB
  Cyt. „Miasto trup?”
  A co Stefciu, coś się zmieniło? Poza ilością mieszkańcow, która kolejny raz się zmniejszyła.

 16. Szkoda tylko, że wycinając drzewa pozostawili stare topole które tylko szpecą i stanowią zagrożenie. Topole rosną wzdłuż ogrodzenia przy ul. Dąbrowskiego ,kwestia czasu jak zwalą się na przystanek autobusowy i nie tylko.

 17. @starostawski
  „drogowiec – kiedy ostatnio byłeś w Oświęcimiu?” – wczoraj.

 18. Plac zabaw przy ulicy Piłsudskiego jest w opłakanym stanie. Dzieci coraz więcej, ale nie ma komu zadbać o taki skrawek ziemi.

 19. Komentarz typowego mieszczucha. Wszystko „na gotowe” i ma być od razu. Miasto trup? Nie umiesz poszukać czegoś lepszego?

 20. Nie ośmieszajcie się. Zrewitalizować a właściwie zreanimować – to trzeba Oświęcim. Obecnie to jest miasto trup.

Send this to a friend