Wideo

OŚWIĘCIM. Zobacz wideo z otwarcia nowego dworca kolejowego

Pasażerowie od środy mogą korzystać z nowego dworca kolejowego w Oświęcimiu. Nowoczesny obiekt został zbudowany przez PKP SA kosztem 16,5 mln zł w miejscu, które zajmował stary dworzec.

Poprzedni artykułNastępny artykuł

48 komentarzy

 1. Tow. hotin, to nie jest dworzec tylko przystanek kolejowy. W poczekalni może się zmieścić grupa przedszkolaków. Możesz pluć na innych, ale tym sposobem sam sobie wystawiasz świadectwo. Słoma z butów ci wystaje.

 2. Panie obywatelu – cytuję pańskie słowa na tym portalu: „Gospodarz miasta: zgłupiałeś?” Czyli pan może… acha…

 3. Panie gościu, niech pan sobie wyobrazi że tak, to obraźliwe i chamskie. Chyba, że w pana otoczeniu funkcjonują inne normy przyzwoitości.
  Piszę za siebie i nigdy nie użyłem słów, które pan mi insynuuje.
  Jeśli tylko zamierzał mnie pan zwyzywać, trzeba było zrobić to od razu, a nie traciłbym czasu na dyskutowanie z panem.

 4. Przykro, że rozczaruję, ale rzeczywistość ogarniam nie z telewizora.
  Nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie oczekiwać zmian na lepsze na takim poziomie i w takim tempie, jakby miał czarodziejską różdżkę (zwłaszcza po takich ZANIEDBANIACH). To, co do tej pory zrobiło PiS jest i tak dużym wyczynem. Polska wstała z kolan, zadbała o rodziny, o Polaków, a plany choćby CPK, Via Capatia, Trójmorze są gwarantem na dalszy dynamiczny rozwój. Jak widać da się dobrze i sprawnie zarządzać Państwem, a nie pozwalać na zwijanie Polski i okradanie Polaków, by potem mówić, że piniędzy nie ma i nie będzie…
  Polska się rozwija (to jest FAKT) i będzie się rozwijać, pod warunkiem, że rządy PO/PSL nie wrócą…

 5. @Gość

  Czasem nie wystarczy zmienić stacji telewizyjnej. Czasem trzeba wyłączyć telewizję, wyjść z domu na spacer i przede wszytskim włączyć samodzielne myślenie. Tobie póki co pozostaje oglądanie Tv.
  Powodzenia.

 6. Panie obywatelu, sformułowanie głupkowaty cię obraża? A „J..bać PiS” jest spoko?
  Co do obrażania mistrzem na tym portalu jest niejaki masterkosa. A że macie spójność poglądów, więc obrażanie mojej skromnej osoby jest jak najbardziej na miejscu, co nie?

  Te wypowiedzi Morawieckiego, oczywiste jest, ze nie uda się utrzymać zaplanowanych wzrostów i tylko głupek myślałby, że można. Eurostat oceniał I kwartał.

  Mam niestety niedobrą wiadomość dla oponentów rządów PiS – Polska i tak najlepiej radzi sobie pod każdym względem w dobie pandemii!!! Wystarczy zmienić stację telewizyjną…

 7. @gość – nie zdzierżyłeś już i po swojemu zacząłeś rzucać wyzwiskami. Cóż, zobaczymy.

 8. @Gość

  Ciekawostek ciag dalszy:
  Wg Forbes i Business Insider w pierwszych miesiącach tego roku polska gospodarka zanotowała największy spadek od 22 lat. Są to najgorsze wyniki dla Polski od 1998 roku, czyli od kryzysu we wschodniej Azji i kryzysu rosyjskiego, jeśli chodzi o zmianę kwartał do kwartału. Jeśli chodzi o zmianę roczną, są to najgorsze dane od trzeciego kwartału 2013 r. Dane te obejmują jedynie początkowe obostrzenia w związku z Covid-19.
  Sam premier Morawiecki powiedział że wzrost gospodarczy jest nie do utrzymania w 2 kwartale tego roku. „Obecnie bazowym scenariuszem dla polskiej gospodarki na 2020 r. jest obniżenie poziomu aktywności, co będzie oznaczało jej spadek o ok. 4 proc.” – napisano w piśmie Ministerstwa Rozwoju datowanym na 12 maja.

  I jeszcze jedna sprawa.
  Nikt poza tobą nie mówi na kogo należy głosować. Nikt poza tobą nie używa słowa głupek wobec tych, którzy chcą głosować inaczej. Jak myślisz dlaczego tak się dzieje?

  A na koniec zagadka:
  Czyje to slowa?

  „Jedni mają trochę takie poglądy, bardziej lewicowe, drudzy bardziej prawicowe. Wszystkich potrzebujemy, bo również w tej lewicowej – nazwijmy to dawnej” „PPS-owskiej” tradycji – tam rosła ta wrażliwość społeczna, jakże potrzebna dla sprawiedliwości społecznej. To Solidarność jest spadkobiercą chrześcijańskiego myślenia o miłości bliźniego, ale również robotniczej myśli socjalistycznej. Ta myśl jest głęboko w filozofii Prawa i Sprawiedliwości obecna”.

 9. Wg Eurostatu wzrost gospodarczy w Polsce w I kwartale br. był siódmym najlepszym wynikiem na świecie. Bardzo słabo wypadła strefa euro ściągana w dół przez Włochy i Francję. O tym nie dowiecie się od ekspertów opozycji, z TVN i GW.

  A bezrobocie takie niskie…no cud panie, cud… a giełda pikuje buahahahahaha

  Tylko ruska onuca może nas wyzwolić z tyranii żydokomuny pisowskiej, co nie?

  I nie, nie jesteście w stanie swoimi głupkowatymi literkami zmienić rzeczywistości, bo każdy kto ma oczy i mózg większy od kury jest w stanie to zauważyć, że Polska się rozwija – to jest FAKT.

  Za Po/PSL Polska się zwijała, aby być tanią siłą roboczą i rynkiem zbytu dla m.in. Niemiec.

  Rządy PiS przywracają ludziom godność a Polsce wielkość. I tylko GŁUPEK będzie głosował przeciwko Dostatniej Polsce.

 10. To jak PiS manipuluje zasobami informacji o panującej pandemii,by uspokoić i naprowadzić ludzi na jedyny właściwy wybór jest zwykła społeczna zbrodnia za którą przyjdzie co niektórym drogo zapłacić.

 11. Czy ktoś wie jakimi ulicami jutro przejedzie pan prezydent, jeśli to nie jest jakaś tajemnica państwowa? Dziś znowu jego ochroniarze spowodowali kolejny wypadek. A ponieważ Oświęcim jest dla pancernych limuzyn pisowców pechowy, więc wolałbym się do tych lic nie zbliżać.

 12. Dodrukowywanie pieniędzy i rozdawanie ich przez rząd powoduje krótkotrwałą koniunkturę, ponieważ na rynku jest nominalnie więcej pieniądza, a konsumenci robią większe zakupy, rośnie produkcja i spada bezrobocie. Jednak niebawem zaczynają rosnąć też ceny. Dlatego rząd, żeby podtrzymać ten magiczny efekt, musi dodrukowywać więcej pieniędzy, a potem jeszcze więcej, więcej i więcej. W rezultacie rozregulowuje to jednak zdrowe mechanizmy rynkowe, inflacja zjada coraz bardziej realne pensje ludzi, w tym zwłaszcza budżetówce i emerytom. Ludzie przestają też oszczędzać na poważniejsze zakupy, lepszy samochód, mieszkanie, czy dom, ponieważ oszczędzanie w warunkach rosnącej inflacji jest bez sensu – co odłożą, to po roku wartość tej kwoty maleje. Na krótką metę taka sytuacja trochę podkręca konsumpcję, ponieważ ludzie nie kupując mieszkań wydają te pieniądze natychmiast, na sprzęt agd, tv, na wycieczki. Przez to importujemy z Chin więcej telewizorów 60-cio calowych, ale zwalnia polski sektor budownictwa i cała gospodarka wokół.
  Kiedyś jednak rząd musi zmniejszyć tempo dodruku pieniądza, ponieważ w przeciwnym razie grozi to niekontrowaną hiperinflacją. A to już katastrofa. Zdaje się, że jesteśmy właśnie w tym miejscu. Tylko rząd nie rozdając coraz większych pieniędzy straci poparcie swoich wyborców.
  Ciekawe więc, co zrobi rząd?

 13. „dobra zmiana” – poważnie?
  „powstawanie z kolan” – z czego wynika, że Polacy dotąd przez 25 lat na klęczkach.
  „przywracanie godności” – poprzednio Polacy byli godności pozbawieni?
  „Dostatnia Polska” – to jakieś nowe wasze hasełko.

 14. @Gość

  PiS pobrzęczał srebrnikami i kupił twój głos. Tobie wydaje się, że jesteś bogatszy a partia ma w zamian pewny głos (twój i twojej rodziny) – interes się kręci…

  A teraz ciekawostka :
  Od kiedy ogłoszona została nominacja pana Jacka Sasina na ministra aktywów państwowych, spółki należące do Skarbu Państwa straciły na wartości ponad 22%. Niemal jedna czwarta ich wartości wyparowała w niecałe cztery miesiące. Kursy akcji spółek Skarbu Państwa spadają w błyskawicznym tempie i obecnie ich wycena zmniejszyła się o 57 mld zł. Tę spektakularną przecenę bardzo trudno uzasadnić koniunkturą na giełdzie, czy nawet koronawirusem.
  Dane z portalu Strefa Inwestorów z końca lutego…
  Tyle w temacie

  Druga ciekawostka :
  Kiedyś PiS głosił, że daje ludziom pieniądze (chodzi o 500+). Od kilku miesięcy retoryka w tym temacie diametralnie się zmieniła. Teraz PiS już nie daje tylko zwraca część płaconych przez nas podatków.
  Pominę fakt wartości nabywczej tego świadczenia bo mogłoby się okazać, że nalezy to nazywać 270+ lub w najlepszym przypadku 300+

  To ze twoja sytuacja materialna bardzo się poprawiła za czasów PiS nie znaczy, że żyjesz w dostatniej Polsce. Mogłoby się wydawać, że skoro masz więcej pieniędzy to jesteś bogatszy. Porównaj najpierw swoje wydatki (na artykuły pierwszej potrzeby) z dziś i sprzed np. 4 lat. Zrozumiesz o czym mowa.

  I znów ciekawostka:
  Za sprawą głośnych ostatnio tarcz antykryzysowych (uchwalanych po łebkach) wprowadzono w życie możliwość obniżania płac, poszerzono wachlarz możliwości pozbywania się pracowników.

  I na koniec jeszcze jeden smutny fakt:
  Radiowa Trójka przetrwała komunizm, stan wojenny, przemiany ustrojowe. Wiele pokoleń wychowywało się słuchając Trójki. Przyszła „dobra zmiana” i zniszczyła tą stację w kilka miesięcy.

 15. Musicie chłopcy uzgodnić swoje stanowisko, bo podobno niższe bezrobocie tylko dlatego, że PiS dał 500+… Możemy np. skupić się na ORLEN-ie. Jaki był ich dochód za PO/PSL a jaki jest teraz, ile robią, w co inwestują… ale przecież nie liczą się nowe inwestycje w całej Polsce, bo to sprawka euro i górki…

  Rządy PiS przywracają ludziom godność a Polsce wielkość. I tylko głupek będzie głosował przeciwko Dostatniej Polsce.

 16. Bezrobocie w Polsce w ostatnich latach spadło dokładnie tak samo jak np we Francji i nie jest w żadnym stopniu zasługą Kaczyńskiego ( on przecież nie ma o tym pojęcia) tylko górce koniunktury na świecie i w strefie euro. Natomiast inflacja zżerającą realną wartość płacy i oszczędności obywateli rośnie nam zupełnie fantastycznie.

 17. I nie chodzi o ceny żywności. (muszę dopisać, bo Ciekawski mógł nie załapać).

 18. @Gość

  Bezrobocie rzeczywiście spadło. Poczekajmy do końca roku. Chociaż muszę przyznać że pomyslowo obwiniasz za to rząd (ten czy inny – bez różnicy)
  Bardziej martwi mnie to że od czasu dojścia do władzy PiS rośnie w polsce bezmózgowie. Mógłbym próbować ci to wytłumaczyć ale rzczej to do ciebie nie dotrze…

  Ceny żywności wzrosły rekordowo. Pewnie powiesz – ceny wyższe bo ludzie bogatsi….

 19. Bezrobocie w Polsce:

  koniec maja 2020 – 6%
  na koniec 2014 – 11.5%

  Czy to oznacza, że rządy PO/PSL były niemal dwa razy gorsze niż zaraza…

  P.S. Jeżeli antypisowiec zarzuca, że ktoś w TVP pomylił się w tak banalnej sprawie (nikomu się nie zdarzyło? really?), to jedynie świadczy o wielkości PISu i miałkości jego przeciwników.
  Oby Polska miała tylko takie problemiki.

 20. A w TVP mówili, że dżender z Czosnkowskim chce zaatakować polskie rodziny. To straszne. Dlaczego rząd nic z tym nie robi?

 21. @Gość

  No bracia Kaczyńscy też nie stracili w wyniku afery FOZZ.
  Te cztery litery śnią się Jarosławowi w najgorszym koszmarze.

  Sam zapewne nie płacisz abonamentu więc i wymagania masz niezbyt wygórowane. Ważne że widzisz i słyszysz swego guru. Oczy i uszy w ekran – myślenie wyłączone. Z odbiornika leci propagandowa papka a ty bidny chłoniesz to jak gąbka. Słuchasz tego jak świnka grzmotu a potem powtarzasz. A co zapomnisz to zmyślisz. Ogólniki, pojedyncze hasła – kalki z TVP. Oto twoja retoryka. Z ciekawości zapytam (bo tak ci się ten Facepalm z napadami śmiechu wyrywa w dosyć niekontrolowany sposób). Wszystko w porządku pod kopułką?

  Pani z szkoły tvp nawet nie byla nauczycielką… Ale skoro pomylenie średnicy z obwodem to dla ciebie drobny błąd. To ja nie mam uwag. Uważaj jednak na przyszłość przy zakupie opon. Najlepiej poproś kogoś o pomoc.

 22. Eee tam. W Gazecie Polskiej przeczytałem, że peło ukradło 900 miliardów. Gość ma.nieaktualne informacje.

 23. PiS oczywiście winny luki vat facepalm (bo nie wolno buahahahahaha)
  2 mld na Telewizję Publiczną, gdy Tusk powiedział, po co płacić abonament. I to o zestresowanym nauczycielu, który popełnia banalny błąd, to ma być argument? facepalm (bo nie wolno buahahahaha)
  Czy TVN podobno został założony z pieniędzy ukradzionych z FOZZ? (Coś około 334 mln) I to dopiero jest największe medium sprzyjające PO.

 24. @Gość

  Trzyletnia luka vat za rządów PIS.
  87 mld.
  2 miliardy na telewizję, z której mozna było się dowiedzieć, że średnica to obwód…
  Kilkaset milionów dla biznesmena z Torunia (chyba ma na nazwisko Rydzyk) w ramach zaplaty za głosy w wyborach…

  Zapraszam do lektury raportu NIK z 12 sierpnia 2019 odnośnie luki VAT.
  Raport czarno na białym pokazał że obie strony (PiS, PO) opowiadały bajki…

 25. Ilość pieniędzy z podatku vatu, które mogłyby zasilić budżet Polski, to 50 mld za każdy ROK rządów PO/PSL.

 26. @hotin

  Oświęcim się zwija. Dzieje się to za rządów PiS. To ostatnie słowa jakich sie po tobie spodziewałem…

  A wiedziałeś, że koszt kart wyborczych do pseudo wyborów to 4 takie dworce?

 27. Nie podoba mi się. Po prostu. Nie chodzi o politykę, tylko o estetykę, ponadto o poczucie, że zabrano nam coś, co wyróżniało Oświęcim spośród innych tej wielkości miast. A za niedługo toto będzie przypominało dworzec w Chrzanowie.

 28. Naczelny pisowski idiota z domyślnie wyłączonym updatem mózgowym oczywiście nie widział zdjęć z jego boskim Jarosławem na cmentarzu. On nie miał maski, przydupasy nie miały, ochroniarze nie mieli i Witkowa też nie miała. A zachwycony sam sobą Jaruś przechadzając się po cmentarzu mówił: „Mój ból jest lepszy niż twój!” No błagam, dajcie mu więcej mówić, zaczyna iść drogą swojego wielkiego wzorca Stalina.

 29. Niejedno miasto w Polsce takiego dworca, jak ma Oświęcim, może tylko pozadroscic. Szczególnie pięknie wygląda ten nowoczesny dworzec w nocy.

 30. O prosze, nawet panowie radni, a może raczej bezradni załapali się na imprezę.

 31. Skoda ze wielkoformatowa szklano-kamienna mozaika świeciła się tylko przy odbiorze dworca i przy otwarciu ;( . Widok jest przepiękny ! . Może ze względu na nie chodzący zegar jest wył oświetlenie mozaiki i wieży zegara . Nie żebym marudził ale jak ktoś zobaczy całości oświetlony dworzec będzie miał zdanie takie jak ja 🙂 . Dworzec całości super wygląda ! .

 32. No stało się. Naprawdę to ja się nazywa Pawka Morozow. I jako oddany sprawie komsomolec zaświadczam, że Gomułki tam nie było. Był Cyrankiewicz.

 33. Towarzyszu! Poprzedni dworzec otwierał Gomułka, więc skąd się tam wzięliście?

 34. Informacja dla badziewakow jest taka ze to ja bylem na otwarciu poprzedniego dworca a wy nie.

 35. Jak można odróżnić ważniejszych pisowców od mniej ważnych? Ci pierwsi nie noszą maseczek.

 36. jakaż piękna wypowiedz pana Kowalczyka, że go stary dworzec, żenował. Może żenujące były i są władze PKP, bo stary budynek miał wielki potencjał i był jednak historyczny. Teraz będziemy mieć w całej Polsce jednakowe od sztampy takie same i w Oswiecimiu tez. Czy to jest piękne?

 37. Fajnie, ze sa inwestycje..szkoda, ze zaczete od d… strony… parking P&R, dworzec, tabor coraz lepszy, a to co najistotniejsze (tory) na samym koncu..ehh

 38. Naczelny peowski troll oczywiście nie widział zdjęć z jego boskim Rafałkiem w tłumie ludzi. On nie miał maski, ludzie nie mieli, ochroniarze nie mieli i Zdunowska też nie miała. A zachwycony sam sobą Rafałek przechadzając się po mieście, mówił: „Na każdej ulicy, którą mijam są posadzone nowe drzewa. I o to właśnie chodzi, o takie inwestycje, o nowe miejsca pracy!” No błagam, dajcie mu więcej mówić, zaczyna iść drogą swojej wielkiej koleżanki Małgośki.

 39. @hotin

  Witam maskotkę portalu.
  Cześć marudo.
  Zakładając, że wszyscy mmna zdjęciu stoją oddaleni od siebie o przepisowe 2m to ile wzrostu ma najwyzszy z nich?

 40. Masterze, daj sobie już siana z tymi pstryczkami, to jest nudne. Przewietrz głowę i wyjdź z domu.

 41. Świętych krówek, jak widać na załączonym obrazu, żaden dystans nie obowiązuje.

  Przykład idzie z góry…

Send this to a friend