Informacje

OŚWIĘCIM. Znamy wszystkie nazwiska nowych posłów z okręgu nr 12

Państwowa Komisja Wyborcza policzyła wszystkie głosy z okręgu nr 12, to oni zostaną posłami nowej, czteroletniej kadencji.

W okręgu nr 12, który składał się z powiatów: oświęcimskiego, wadowskiego, chrzanowskiego, suskiego i myślenickiego, według naszych wyliczeń zgodnie z teorią d’Hondta, mandaty poselskie powinny powędrować do:

Prawo i Sprawiedliwość:
 • Rafał Bochenek – 42 142 głosów
 • Łukasz Kmita – 26 062 głosów
 • Filip Kaczyński – 18 285 głosów
 • Władysław Kurowski – 12 320 głosów
 • Mariusz Krystian – 11 366 głosów
Koalicja Obywatelska:
 • Dorota Niedziela – 28 783 głosów
 • Marek Sowa – 24 652 głosów
Trzecia Droga:
 • Paweł Śliz – 19 630 głosów

Senatorem został:

 • Andrzej Pająk – 152 566 głosów (Prawo i Sprawiedliwość)
Poprzedni artykułNastępny artykuł

42 komentarze

 1. Masz rację musimy dobrze trzymać się za kieszenie bo Matołuszek kłamczuszka znowu Polakom doda jakiś nowy podatek.Nie na darmo ma przydomek największego bangstera ostatnich lat, kreatywnego księgowego. Tysiące frankowiczów naciągnąl na kredyty we frankach.

 2. Pisowski trollu anonimie – po raz kolejny dziękuję Ci serdecznie za twoje nieustanne wysiłki. Dzięki nim do wielu ludzi dotarło, z kim – lub raczej z czym – po stronie pisu mają do czynienia.

 3. Widz – Izera miał być tak naprawdę samochodem montowanym z chińskich części koncernu Geely Holding Group. W tej sprawie wstępnie rozmawiano – ze strony polskiej dyrektor Maliczenko (?) z prezesem panem Donghui Li. Miał być – ponieważ można założyć, że nowy rząd koalicyjny do podpisania takiej umowy nie dopuści. Chińczycy chcą przejąć po prostu całą Izerę – teren fabrykę/montownię w Jaworznie i wykorzystać ją do wejścia na rynek europejski (czytaj niemiecki, francuski, włoski itd.) z pominięciem unijnych ceł.

  Przez Mierzeję Wiślaną nie będą pływać nie tylko „duże statki”, ale żadne statki. Dlatego, że pisowskim decydentom zależało jedynie na zrobienia zdjęcia, jak prezes Kaczyński wbija łopatę w piach. Po to ten cały cyrk. Głębokość Przekopu pozwala na przepływanie przez niego jednostkom o zanurzeniu maksymalnym 4 metrów i nośności ok. 3 – 3,5 tysiąca DWT.

  Radom, Wizzair – chętnie zgłosił się, ponieważ rząd pis po cichu zgodził się dofinansowywać kupą kasy loty do Radomia. Wszystko jednak i tak rozbije się o liczbę chętnych pasażerów do latania – których na razie nie ma i nic nie wskazuje na to, że będą.

  Wobec nieuchronnych i stałych wzrostów cen paliwa lotniczego latanie będzie w najbliższych kilkunastu – dwudziestu kilku latach coraz droższe. Coraz mniej ludzi będzie na nie stać Część połączeń krajowych i transgranicznych przejmie coraz szybsza kolej. Nie jest w związku z tym jasne jaka przyszłość czeka całą branżę. Na razie ruch lotniczy jeszcze rośnie, odbudowując się po pandemii, ale wątpliwe, aby trend ten długo się utrzymywał. Sensownym wyjściem byłoby więc wykorzystanie lotnisk już istniejących. Dla Warszawy Okęcie i mający jeszcze wielkie rezerwy Modlin, blokowany dotąd złośliwie przez pis. Koalicja już zapowiedziała, że CPK nie będzie. Bo to głupie. Bo horrendalny koszt, zwłaszcza w obliczu konieczności spłaty coraz większych rat zadłużenia i konieczności dozbrojenia armii. A to setki miliardów.

  Nie wiem Widzu czy to zrozumiałeś, czy wolisz jednak prostszy przekaz tvp: „tusk”, „zdrada”, „niemcy”, i tak dalej. Podjąłem przynajmniej próbę.

 4. …ale ,że Vifona się nie dostała …nie pomogły kola gospodyń wiejskich,małopolskie smaki i kiecki z wzorkami-do garów cza wracac…do garów

 5. Izera nie ruszy, bo zakoncza sprawe koalicjanci, zreszta po co nam polskie auta jak sa czeskie, niemieckie i inne. Przez Mierzeje beda plywac duze statki jak koalicjanci beda potrafili dokonczyc inwestycje. A z Radomia pozytywnych wiesci to Wizzair sie zglosil…

 6. A co z samochodem elektrycznym Izera kiedy wreszcie ruszy produkcja, kiedy po Mieżei wislanej zaczną plywać duże statki , a nie żaglówki , i kajaki, kiedy lotnisko w Radomiu będzie mieć tyle pasażerów jak lotnisko w Balicach.

 7. A jak nazwac firme zalozona przez PO, ktora miala wybudowac elektrownie atomowa, a nawet lokalizacji nie wskazala? Ile to prezes zarobil?? Moze wszechwiedzaca malpa sie odezwie?

 8. Teraz wiatr przyniesie nam obniżenie cen produktów i zwiększenie pensji minimalnie 6 tys zł. dla każdego pracującego

 9. Złodziejstwa PISU nikt nie przebije oni opanowali to do perfekcji.Fikcyjne fundację, fikcyjne stanowiska we firmach skarbu państwa.

 10. Ciekawe czy teraz też będą te ekscytujące wiadomości z lotniska jak super menager od sołtysowej dostanie kopa w …. 🙂

 11. Ten naród tak łatwo zmanipulować, będziecie mieć teraz jak w jajku zlod,iej na złodzieju złodziejem pogania!

 12. Ciekawe też jak zostanie rozwiązane dotychczasowe dojenie budżetu państwa przez „dzieła boże” ojca inwestora. Liche kilkaset milionów.

 13. Anonim „Był jeden złodziej” – owszem był. Ale najczęściej pis kradł sprytnie: po co ryzykować przyłapanie na złodziejstwie, skoro można te same pieniądze „uczciwie zarobić”? A można to zrobić następująco: do tej pory w spółce skarbu państwa był prezes i jeden wiceprezes. Lecz za pisu powoływano dodatkowo wiceprezesów dwóch. Dostawali wypasione gabinety ze skórzanym fotelem, mahoniowym biurkiem i 50-calowym telewizorem. W „pracy” pojawiali się na dwie godziny, albo wcale. A tu pensyjka ze dwadzieścia tysięcy co miesiąc leci. Do tego jeszcze członkostwo w dwóch – trzech radach nadzorczych, dyrektor ds. zasobów dla żony, kierowniczka działu ds. kontaktów z czymkolwiek – dla córki, i tak dalej. Więc wcale nie trzeba było kraść. Wszystko „legalnie”.

 14. Szczerba być może – ale likwidacja wszystkich tych fundacji i instytutów „patriotycznych” i „narodowych” z pewnością nastąpi. Corocznie kosztują budżet setki milionów złotych i służą tylko jako zbiorowiska ciepłych posadek dla różnej maści działaczy pis i ich pociotków. Więc sorry – żegnajcie prezesi, dyrektorzy i wicedyrektorzy … Skąd wziąć pieniądze na podwyżki dla budżetówki? Właśnie stąd.

 15. tylko cepy głosują na takich. którzy w niczym nam nie pomogli (raczej szkodzili). Taki Bochenek czy Kmita panoszą się po całym województwie. Nie mają stałego zamieszkania?

 16. Z konkretów:

  „Natychmiastowe rozwiązanie 16 instytucji, takich jak np. Fundusz Patriotyczny, który karmił [Roberta] Bąkiewicza. To Polska Fundacja Narodowa, która zajmowała się przepompowaniem środków ze spółek Skarbu Państwa do ludzi PiS. To również te wszystkie instytuty, w które stały się przechowalnią darmozjadów. Likwidacja Narodowego Instytutu Wolności, który ‘rozdaje pieniądze tylko swoim’. – Będziemy też stosować konfiskatę majątków oraz konieczność rozwiązywania umów na te wszystkie „wille plus”. Również Bąkiewicz straci te nieruchomości i posiadłość, którą nabył za blisko 2 mln złotych z tzw. Funduszu Patriotycznego”.

 17. Anonim Głupi Polak – nie tylko, że zamkną obwodnicę, ale jeszcze całe miasto sprzedadzom, panie, Niemcom i Żydom.

  A trzeba było głosować na piskonfę.

 18. Gupi Polak po szkodzie, powini tak ,myślę za zamkną budowę obwodnicy!Trzymam za slowo!Był jeden zlod,iej szykuje się czterech!

 19. Pani Szydło za lata tępienia poważnej konkurencji w powiecie, ale przede wszystkim mieście Oświęcim płaci wysoką cenę. Do tego kreowanie liderów z wiosek, bo będą jej wdzięczni za karierę ponad możliwości. Sołtys Spytkowic ledwie wczołgał się, Gibas przepadła, Kozik przepadł a Włoszek ma w dupie wszystko poza lotniskiem. Bochenka uratowała tylko jedynka.

 20. Do „pytanie do wyborców KO”
  właśnie dla tych rzeczy, które wymieniłeś głosowaliśmy na Lewicę

 21. Miejsce zamieszkania niektorych politykow nie ma nic wspolnego z korzysciami plynacymi z ich dzialalnosci. Niejaki Tusk mieszka w Polsce, a co dobrego dla Niej zrobil?

 22. A ja się cieszę że pani niedziela i pan sowa posłowie z naszego miasta którzy działają na rzecz mieszkańców zostali wybrani przez myślących ludzi z Oświęcimia na okoliczne wsie raczej bym nie liczyła a co do tego ma bochenek spadochroniarz podłousty kandydat PiSu nie wiem

 23. Szef Lewicy, która wchodzi do Koalicji Obywatelskiej. Czarzasty domaga się, aby Lewica zerwała Konkordat. Ponadto chce usunąć religię ze szkół, wprowadzić aborcję, pozbawić księży dochodów, wprowadzić małżeństwa homoseksualne.

  Warto więc zastanowić się więc, jak do tego podejdą ci. którzy uważają się za katolików, a zapewne tacy są też w Koalicji Obywatelskiej i przede wszystkim Trzeciej Drodze.

  Stąd też warto zadać pytanie wyborcom KO, jak oni zamierzają takie działania głoszone przez Lewicę popierać.

 24. Ale z was kmioty, za cztery lata po kaczyńskim i pisie nie będzie śladu. Zarezerwujcie sobie ławki w kościołach, tam będziecie sobie mogli odprawiać miesięcznice i rocznice upadku

 25. Czy to prawda, że niszczarki dokumentów na Nowogrodzkiej, Wiejskiej i przy al. Ujazdowskich zaczynają się przegrzewać?

 26. W Oświęcimiu i na Ziemi Oświęcimskiej jest trochę ludzi myślących,
  którzy nie uwierzyli nienawistnej propagandzie KO,
  stanowiącej zlepek kilku partii, w tym osławionej Lewicy,
  mającej korzenie w PZPR-erze.

 27. A ja się cieszę, że posłem z ramienia pis mimo wszystko zostanie heros intelektu z Opolszczyzny – pan Janusz Kowalski. Bo niewiele brakowało. A bez niego w nowym sejmie smutno by było.

 28. Pan Sowa i p. Niedziela to posłowie z ziemi oświęcimskiej. A ci z PiSu co mają wspólnego z naszym regionem?

 29. Od kiedy Bochenek ,i Kmita są nasi dla nas mieszkańców to są obcy ludzie nie mający nic wspólnego z Oświęcimiem. Są to ludzie, którzy działali na szkodę mieszkańców Oświęcimia .

Send this to a friend